موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20424 :کد

0

رئیس مجلس سنای فرانسه: خاورمیانه شرایط سختی را سپری می کند

  پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۹
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -رئیس مجلس سنای فرانسه: خاورمیانه شرایط سختی را سپری می کند

« جرار لارشیه» رئیس مجلس سنای فرانسه روز پنجشنبه هنگام ورود به بیروت پایتخت لبنان با بیان اینکه «خاورمیانه شرایط سختی را سپری می کند»، گفت که اروپا از بحران پناهجویان رنج می برد.

« جرار لارشیه» رئیس مجلس سنای فرانسه روز پنجشنبه هنگام ورود به بیروت پایتخت لبنان با بیان اینکه «خاورمیانه شرایط سختی را سپری می کند»، گفت که اروپا از بحران پناهجویان رنج می برد.

به گزارش تحلیل ایران، لارشیه بعداز ورود به لبنان در فرودگاه بین المللی بیروت گفت که این سی دومین سفرش به لبنان است.
رییس مجلس سنای فرانسه قرار است در سه روز اقامت خود در لبنان با نبیه بری رییس مجلس ، تمام سلام نخست وزیر و مقامات مذهبی و سیاسی و حزبی با گرایش های مختلف دیدار و احتمالا در یک کنفرانس خبری شرکت کند.
لارشیه قرار است با مقامات لبنانی در باره روابط بیروت و پاریس ، اوضاع لبنان وتحولات منطقه از جمله پرونده پناهجویان سوری گفت وگو کند.
لبنان حدود 17 ماه است که رییس جمهوری ندارد و به همین دلیل در برنامه های لارشیه ملاقات با رییس جمهوری لبنان گنجانده نشده است.
وی قرار است به همراه رونی عریجی وزیر فرهنگ لبنان در مراسم گشایش بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب های منتشره در کشورهای فرانکفونی ( فرانسه زبان) شرکت کند.
رییس مجلس سنای فرانسه در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار گفت: می دانم که منطقه شرایط بسیار سختی را سپری می کند و ایستادن فرانسه و مجلس سنای آن در کنار دوستان لبنانی در شرایط سخت ضروری است.
لارشیه با بیان این که « لبنان برای فرانسه فقط یک کشور نیست بلکه یک نماد است»، افزود: دوستان لبنانی می توانند به فرانسه و مجلس سنای فرانسه اعتماد کنند.
وی با بیان این که « اروپا اکنون از بحران پناهجویان و آوارگان رنج می برد» خاطرنشان کرد: لبنان تعدادی بسیار بیشتر از اروپا میزبان پناهجویان است و اگر همه به آن کمک نکنیم ، همگی با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.
رییس مجلس فرانسه تصریح کرد: همبستگی فرانسه با لبنان را اعلام و امیدواریم روابط دو طرف و این همبستگی ملموس و در سطحی فعال باشد.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :