موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/20433 :کد

0

صهیونیست‌هاسرچشمه بی‌ثباتی،ناامیدی وخشم درخاورمیانه هستند

  جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۰۸
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -صهیونیست‌هاسرچشمه بی‌ثباتی،ناامیدی وخشم درخاورمیانه هستند

سفیرونماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزدسازمان ملل درنیویورک به نمایندگی ازجنبش عدم تعهد،تجاوزهای مکررومستمرصهیونیست‌هاعلیه تمامیت ارضی لبنان وادامه اشغال غیرقانونی بلندی‌های جولان سوریه را محکوم کرد

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک به نمایندگی از جنبش عدم تعهد، تجاوزهای مکرر و مستمر صهیونیست‌ها علیه تمامیت ارضی لبنان و ادامه اشغال غیر قانونی بلندی‌های جولان سوریه را محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، "غلامعلی خوشرو" سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز پنجشنبه در نشست شورای امنیت در خصوص " قربانیان حملات قومی و مذهبی در خاورمیانه" سخنرانی کرد. وی در این جلسه گفت: در این روزها که دنیا بار دیگر شاهد آلام مردم فلسطین و ادامه محرومیت فلسطینان از حقوق اساسی خود است؛ جنبش عدم تعهد بار دیگر بر موضع همیشگی خود در همبستگی با مردم فلسطین و حمایت جنبش از تحقق حقوق مشروع و غیر قابل انکار مردم فلسطین تاکید می کند.

خوشرو اظهار داشت: وضعیت در سرزمینهای اشغالی و بویژه در بیت المقدس شرقی همچنان رو به وخامت دارد و ابعاد هشدار دهنده ای پیدا کرده است. این وضعیت مستقیما ناشی از اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین است. در این ارتباط جنبش عدم تعهد توجه جامعه بین المللی را به وضعیت خطر ناک در شرق بیت المقدس و حرم الشریف ( مسجد الاقصی) جلب می کند و مسئولیت آن را متوجه رژیم اشغالگر قدس و عناصر افراطی وابسته به آن می داند. از نظر جنبش عدم تعهد ادامه اشغال غیر قانونی سرزمین فلسطین مانع اصلی رسیدن به صلح در خاورمیانه است . شرایط خطر ناک موجود در سرزمینهای اشغالی فلسطین و شرق بیت المقدس غیر قابل دوام است و زمان آن رسیده که شرایط لازم برای حفاظت از مردم آن منطقه در چار چوب حقوق بشر دوستانه بین المللی فراهم شود و از جان مردم بیگناه حفاظت شود .

سفیر کشورمان افزود: شورای امنیت باید به مسئولیت خود برای یافتن یک راه حل صلح آمیز و عادلانه برای فلسطین عمل کند. جنبش عدم تعهد اعتقاد دارد که زمان پایان دادن به اشغالگری غیر قابل قبول صهیونیستها و بی کیفری این رژیم که سرچشمه بی ثباتی، نا امیدی و خشم در خاور میانه بوده و اقداماتی علیه صلح جهانی است، فرا رسیده.

خوشرو در پایان به نمایندگی از جنبش عدم تعهد، همچنین تجاوزهای مکرر و مستمر این رژیم علیه تمامیت ارضی لبنان و ادامه اشغال غیر قانونی بلندی های جولان سوریه را محکوم کرد.

/باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :