موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/20439 :کد

0

شبکه‌های اجتماعی درمواجهه‌ با آسیب‌های اجتماعی

  جمعه ۰۱ آبان ۱۳۹۴ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۲۷۲   
 تحلیل ایران -شبکه‌های اجتماعی درمواجهه‌ با آسیب‌های اجتماعی

این روزها خبر های خوبی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها می خوانیم که نشان از اقدامات خیرخواهانه و نوع دوستانه مردم دارد

این روزها خبر های خوبی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها می خوانیم که نشان از اقدامات خیرخواهانه و نوع دوستانه مردم دارد که در ایام محرم پررنگ تر شده است و نقش اطلاع رسانی مردم در شبکه های اجتماعی درباره ی این طرح ها بسیار زیاد بوه است.

به گزارش تحلیل ایران ، ماه محرم که می شود، هرکسی در حد بضاعت خود نذری می دهد، نذرهای مختلف از مادی تا معنوی.مردم ید طولایی در بذل و بخشش‌های محرم دارند.هر طور شده دوست دارند در دستگاه امام حسین (ع) کاری انجام دهند. مردم با عشق و شور حسینی بدنبال رفع نیاز محرومان می روند و به دلیل عشق و ارادت به امام حسین (ع) و اهل بیت می خواهند هر جور شده عرض ادبی به ساحت این بزرگواران کنند.

این روزها خبر های خوبی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها می خوانیم که نشان از اقدامات خیرخواهانه و نوع دوستانه مردم دارد که در ایام محرم پررنگ تر شده است و نقش اطلاع رسانی مردم در شبکه های اجتماعی درباره ی این طرح ها بسیار زیاد بوه است.

پایان کارتن خوابی

عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد یخچالی ویترینی در میدان شوش توسط خیرین نصب شده است. گروهی به نام پایان کارتن‌خوابی اعلام کرد که یخچال توسط آنها با نگاه رفع گرسنگی از جامعه در این منطقه قرار داده شده است.

این گروه کار خود را با توزیع غذا در بین کارتن‌خواب‌های منطقه شوش و دروازه غار آغاز کرده‌ است. در ابتدا 15 غذا توزیع کردیم و خوشحالیم از اینکه گاهی تعداد غذاهایی که در یک روز توزیع می‌کنیم، به 5 هزار وعده غذایی می‌رسد. البته خدمات‌رسانی این گروه در این منطقه به توزیع غذا خلاصه نشد و کم‌کم تیم‌های پزشکی و آرایشگری را هم به مناطق تجمع کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها برده شده تا به انها خدمات بهداشتی و درمانی و آرایشی ارائه کنند. این گروه فرهنگی به کارتن‌خواب‌ها خدمات مشاوره‌ای هم ارائه می‌کنند. بیمارانی هم که علاقه‌مند به ترک باشند را هم به کمپ می‌فرستند.

طرح یک لقمه مهربانی

طرح یک لقمه مهربانی در راستای کمک به نیازمندان و مستمندان و جلوگیری از هرگونه اسراف و هدر رفت غذا ، ویژه ایام محرم از تاریخ 28 مهرماه لغایت 7 آبان ماه (مصادف با 15 محرم) در مناطق محروم پایتخت اجرا می شود.

این طرح کار ویژه‌ سازمان رفاه شهرداری تهران است. رئیس سازمان رفاه شهرداری تهران در این باره گفته است: اساس این طرح 9 نقطه از جمله فروشگاه‌های شهروند پرمخاطب شناسایی و طرح یک لقمه مهربانی در آن اجرا می‌شود. به گونه‌ای که شهروندان می‌توانند با مراجعه به این مراکز یک بسته غذا برای کارتن خواب‌ها خریداری کنند.

وی با بیان اینکه اگر فردی بیش از 10 پرس غذا برای کارتن خواب‌ها خریداری کند از او دعوت می‌شود که در توزیع غذاها حضور داشته باشد گفت: امروز با حضور در دره فرحزاد و منطقه دو شاهد آغاز طرح یک لقمه مهربانی هستیم به گونه‌ای که ظهر امروز 200 پرس غذا میان کارتن خواب‌ها توزیع شد.

البته طرح یک لقمه مهربانی در ماه محرم ویژه و پررنگ تر در حال اجرا است.

تهران شهر بدون گرسنه

جمعیت طلوع بی نشان ها طرح تهران شهر بدون گرسنه را دنبال می کند و عکسی با مضمون" طرح جمع آوری غذاهای سالم و دست نخورده شما از مجالس میهمانی ها جهت رساندن به افراد بی خانمان و نیازمند شهر تهران" که در شبکه های اجتماعی مختلف می توان دید و مردم استقبال خوبی در اطلاع رسانی دارند. در ماه محرم نیز این طرح ویژه تر دنبال می شود.

لازم به ذکر است طرح هایی که ذکر شده بیشترین اطلاع رسانی را در شبکه های اجتماعی داشته اند که رسانه ای شده اند.

/ تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :