موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20580 :کد

0

روسیه به دنبال دلسوزی غرب و لغو تحریم ها نیست

  شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۵:۳۸
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -روسیه به دنبال دلسوزی غرب و لغو تحریم ها نیست

والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه روز جمعه اعلام کرد مسکو به دنبال دلسوزی غرب برای برداشته شدن تحریم ها علیه کشورش نیست.

والنتینا ماتوینکو، رئیس شورای فدراسیون روسیه روز جمعه اعلام کرد مسکو به دنبال دلسوزی غرب برای برداشته شدن تحریم ها علیه کشورش نیست.


به گزارش  تحلیل ایران  ، خبرگزاری ایتارتاس از مسکو، ماتوینکو گفت روسیه به دنبال دلسوزی آمریکا و کشورهای اروپایی و برداشتن تحریم هایی که علیه این کشور برسر اوکراین اعمال شده است، نخواهد بود چون کشورهای غربی به زودی و یا بعدها خواهند فهمید که به منافع آنها خسارت وارد شده است.

وی گفت :« اعمال تحریم ها اقدامی کاملا غیرقانونی، غیر قابل قبول و علاوه بر آن غیر کاربردی است.»رئیس شورای فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد این تحریم ها باعث محکم تر شدن مواضع مسکو در خصوص این موضوع شده است.

والنتینا ماتوینکو به عنوان مثال به مردم کوبا اشاره کرد که به مدت چندین دهه با تحریم های آمریکا زندگی کردند اما از قربانی کردن اصول خود در این زمینه خودداری کردند.ماتوینکو همچنین تاکید کرد :« ما همگی می دانیم که این داستان چگونه پایان می یابد.»

وی افزود :« این موضوع کاملا اشتباه و غیر قابل قبول است که باور داشته باشیم استفاده از زبان زور و یا گفتگوی اجباری با روسیه کارآیی دارد.»

رئیس شورای فدراسیون روسیه گفت :« ما بر اساس منافع ملی خود عمل خواهیم کرد و در تقویت ثبات و امنیت در جهان مشارکت داریم و همچنین کاملا به اصول و قوانین حقوق بین المللی متعهد هستیم.»

به دلیل همکاری روسیه با شبه جزیره کریمه پس از کودتای سیاسی در اوکراین در سال گذشته (2014 میلادی)، آمریکا و بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم های اقتصادی علیه روسیه اعمال کردند.

پس از آنکه کشورهای غربی و اوکراین ادعا کردند روسیه از شبه نظامیان در جمهوری های خودخوانده در جنوب شرق اوکراین حمایت می کند و در بی ثباتی کیف نقش دارد، تحریم ها علیه مسکو تشدید شد.روسیه نیز در مقابل در تاریخ ششم ماه اوت سال گذشته (2014 میلادی) ممنوعیت واردات یک ساله گوشت، ماهی، لبنیات و سبزیجات را از کشورهای استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، آْمریکا و نروژ اعمال کرد.

جامعه جهانی درحال درک مواضع روسیه درقبال سوریه است

والنتینا ماتوینکو (Valentina Matviyenko)، رئیس شورای فدراسیون روسیه روز جمعه اعلام کرد جامعه جهانی در حال چرخش به سمت درک مواضع مسکو در خصوص سوریه است.

این مقام ارشد روسیه درمصاحبه با هفته نامه «فکتی» (Fakti) گفت :« شناخت ها در زمینه این حقیقت که راه حل سیاسی برای حل مشکلات به ویژه در خصوص سوریه وجود دارد، درحال افزایش است و دستیابی به این موضوع بدون از بین بردن گروه تروریستی داعش امکان پذیر نیست.»

به گفتگو والنتینا ماتوینکو، بهترین راه حل برای موضوع سوریه تلاش های مشترک همه کشورها در چارچوب یک ائتلاف بین المللی واحد است.

رئیس شورای فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد :« روسیه به یک چنین همکاری متعهد شده است.»

این مقام دولت روسیه همچنین تاکید کرد تاکنون مسکو نتوانسته است با شرکای غربی خود در مورد چنین همکاری به توافق برسد.

وی افزود با این حال من به عنوان رئیس شورای فدراسیون روسیه تاکید می کنم که ما در این زمینه امید خود را از دست نخواهیم داد.

ماتوینکو افزود با این حال برخی پیشرفت ها درخصوص عملکرد میان نیروهای ارتش حاصل شده است.

به عقیده ماتوینکو درحال حاضر چرخش زیادی در زمینه تفاهم بیشتر و حمایت از مواضع روسیه درجامعه بین المللی درخصوص سوریه ایجاد شده است.وی افزود :« من این فرصت را درحین سفر اخیر خود به اردن، کنیا و انجمن اتحادیه بین المجالس در ژنو مشاهده کرده ام.


/خبرگزاری صداوسیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :