موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی دولت

a/20600 :کد

0

درخواست‌های وزارت نیرو، روی میز دولت

  شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۹
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -درخواست‌های وزارت نیرو، روی میز دولت

وزارت نیرو تقاضاهایش را برای استفاده از اوراق خزانه اسلامی، اوراق مشارکت و اوراق صکوک در سال جاری به دولت داده‌ است که بخشی از این تقاضا برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران است.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «تحلیل ایران»، علیرضا دائمی؛ معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو در این‌باره اظهار کرد: مجلس دولت را مخیر کرده که از اوراق بهادار استفاده کند که این وزارت‌خانه امسال هم امکان استفاده از اوراق خزانه اسلامی، هم امکان انتشار اوراق مشارکت و هم استفاده از اوراق صکوک را دارد.

به گفته وی اجاره استفاده از این سه اوراق در قانون بودجه سنواتی کشور در سه ردیف مختلف پیش‌بینی شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو تصریح کرد: وزارت‌خانه تقاضاهایش را برای استفاده از این سه اوراق در سال جاری به دولت داده است که بخشی از تقاضا برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران است.

دائمی تاکید کرد: این تقاضاها باید در دولت بررسی و تصویب شود؛ در صورت تصویب تقاضای ما، این تقاضا در کنار تقاضای دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته و سهم‌بندی صورت می‌گیرد؛ آنوقت طرح‌های اولویت‌دار را اعلام می‌کنیم که برای هر طرح باید به تایید برسد و آنجاست که می‌توانیم بگوییم قطعیت پیدا می‌کند.

براساس صحبت‌های وزیر نیرو به طور مثال اگر 2 هزار میلیارد تومان به وزارت نیرو اختصاص یابد، باید حتما طرح‌هایی که مشمول این رقم می‌شوند، انتخاب شوند و در سقف مقادیری که ذکر می‌شود، مجوز شورای اقتصاد را دریافت کند تا بتواند این اوراق را توزیع کند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :