موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/20602 :کد

0

حضرت عباس (ع) با اطاعت ازامام حسین(ع) ولایت مداری راثابت کرد

  شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -حضرت عباس (ع) با اطاعت ازامام حسین(ع) ولایت مداری راثابت کرد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت ابوالفضل (ع) وفاداری و رشادت خود را به همه عالمیان نشان داد گفت: حضرت عباس (ع) با اطاعت از امام حسین(ع) ولایت مداری را در عمل اثبات کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضرت ابوالفضل (ع) وفاداری و رشادت خود را به همه عالمیان نشان داد گفت: حضرت عباس (ع) با اطاعت از امام حسین(ع) ولایت مداری را در عمل اثبات کرد.

 

آیت الله محمد تقی پور محمدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به فرا رسیدن تاسوعای حسینی اظهار داشت: امام صادق(ع) درمورد حضرت عباس(ع) می‌فرمایند که عموی ما دارای بصیرت و ایمان محکمی بود، حضرت ابوالفضل(ع) در واقعه عاشورا ولایت مداری خود را اثبات کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حدیثی از امام سجاد(ع) افزود: عمویم حضرت ابوالفضل (ع) نزد خداوند دارای منزلت و جایگاهی است که تمام شهدا در روز قیامت  غبطه مقام ایشان را می‌خورند.

آیت الله پورمحمدی بیان کرد:  لازم است به این موضوع توجه داشته باشیم که حضرت عباس(ع)  از چه راهی به این مقام با ارزش الهی دست پیدا کرد، اطاعات از خدا، پیامبر(ص)، ائمه (ع) و امام حسین (ع) و ولایت مداری از عوامل اصلی رسیدن حضرت ابوالفضل (ع) به این جایگاه ارزشمند و الهی است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه حضرت ابوالفضل (ع) وفاداری و رشادت خود را به همه عالمیان نشان داد عنوان کرد: هنگامی که حضرت عباس (ع) وارد فرات شد و مشک آب خود را پر کرد و هنگامی که قصد نوشیدن آب داشت یاد عطش امام حسین(ع) افتاد  و آبی نخورد.

وی با بیان اینکه حضرت عباس (ع) با اطاعت از امام حسین(ع) ولایت مداری را در عمل اثبات کرد گفت: حضرت ابوالفضل(ع)  فرمودند به خدا قسم اگر دست راستم را قطع کنید با دست چپم از دین اسلام و امام خودم سید الشهدا (ع) دفاع کرده و در این راه همه هستی خود را فدا می‌کنم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: فداکاری و جانبازی و اطاعت پذیری حضرت عباس (ع) از امام  و مقتدای خود اباعبدالله (ع) سبب شد ایشان به آن جایگاهی برسد که امام سجاد(ع)فرمودند روز قیامت همه شهدا به مقام حضرت ابوالفضل (ع) غبطه می‌خورند.

آیت الله پورمحمدی با تاکید بر لزوم الگوگیری از حضرت ابوالفضل(ع) گفت: عزاداران حسینی درس فداکاری و ایثار و مقاومت را از حضرت عباس(ع) فرا گرفته و ادامه دهنده راه ایشان باشند.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :