موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20705 :کد

0

هشدارسازمان ملل نسبت به آزار واذیت جنسی زنان وکودکان پناهجو

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۶۸۷   
 تحلیل ایران -هشدارسازمان ملل نسبت به آزار واذیت جنسی زنان وکودکان پناهجو

سازمان ملل هشدار داد زنان و کودکان پناهجو در راه رسیدن به اروپا بارها مورد آزار و سوء‌استفاده جنسی قرار می‌گیرند.

سازمان ملل هشدار داد زنان و کودکان پناهجو در راه رسیدن به اروپا بارها مورد آزار و سوء‌استفاده جنسی قرار می‌گیرند.
 
به گزارش  تحلیل ایران  به نقل از العربی؛ آژانس مهاجران سازمان ملل هشدار داد 600 هزار پناهجو در سال جاری میلادی راهی کشورهای اروپایی خواهند شد که در میان آنها زنان و کودکان بسیاری نیز حضور دارند. این زنان و کودکان در معرض آزار و اذیت جنسی قرار دارند و در بسیاری از موارد برای رسیدن به مقصد مجبور به تحمل سوء‌استفاده جنسی قاچاقچیان انسان هستند.

"ملیسا فلمینگ،" سخنگوی آژانس پناهجویان ملل متحد در این باره گفت: ما زنگ خطر را درمورد این زنان و کودکان پناهجو به صدا درآورده‌ایم. از کشورهای اروپایی می‌خواهیم اقدام لازم را در جهت حفاظت از آنها به عمل آورند. در یونان که میزبان چندین هزار پناهجو است، شرایط مناسبی برای استقرار زنان تنها و فرزندانشان وجود ندارد. آنها اغلب مجبور به اقامت شبانه در پارک‌ها، حومه ایستگاه قطار و یا اردوگاه‌های پرجمعیت در کنار گروهی از مردان می‌شوند. همین موضوع خطر خشونت جنسی علیه زنان پناهجو به ویژه آنانکه تنها هستند را افزایش می‌دهد.

آژانس مهاجران ملل متحد از کشورهای اروپایی خواست امکانات خود را برای پذیرایی از پناهجویان بهبود بخشند و امنیت لازم را برای زنان و کودکان پناهجو فراهم کنند.

/فارس
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :