موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/20720 :کد

0

هشدار صدراعظم اتریش درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۵۱
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -هشدار صدراعظم اتریش درباره فروپاشی اتحادیه اروپا

صدراعظم اتریش هجوم هزاران پناهجو به کشورهای اروپایی را عامل فروپاشی اتحادیه اروپا دانست.

صدراعظم اتریش هجوم هزاران پناهجو به کشورهای اروپایی را عامل فروپاشی اتحادیه اروپا دانست.
 
به گزارش  تحلیل ایران   به نقل از اسپوتنیک؛ "ورنر فایمان،" صدراعظم اتریش، نارضایتی خود را از سرازیر شدن سیل پناهجویان به اروپا ابراز کرد و حضور هزاران مهاجر بدون مدرک شناسایی در این قاره را عامل فروپاشی اتحادیه اروپا دانست.

سران اتحادیه اروپا امروز در بروکسل اجلاسی با عنوان "بحران مهاجران" برگزار می‌کنند تا راهکاری برای حل این مشکل مشترک در سراسر اروپا بیابند. "فایمان" در این باره گفت: امروز درباره حفظ و یا فروپاشی اتحادیه اروپا صحبت خواهیم کرد. نتیجه گفتگوها از دو حالت خارج نیست؛ یا راه دشوار، طولانی و همراه با هزینه حل بحران را انتخاب می‌کنیم، یا به فروپاشی اتحادیه اروپا تن می‌دهیم. اگر خواستار حفظ انسجام اتحادیه اروپا باشیم باید به مرزهای خارجی اتحادیه توجه بیشتری کنیم. البته ساخت دیوار و یا سیم خاردار در نوار مرزی نمی‌تواند راهکار منطقی و مطمئنی باشد.

اتحادیه اروپا در ماه‌های اخیر شاهد هجوم بی‌سابقه پناهجویان بوده است که اغلب از کشورهای جنگ‌زده خاورمیانه و یا شمال آفریقا راهی قاره سبز شده‌اند. آمارهای رسمی نشان می‌دهد در 9 ماه نخست سال 2015، 710 هزار پناهجو موفق به عبور از مرزهای اتحادیه اروپا شدند.

بسیاری از کشورهای اروپایی مایل به پذیرش پناهجویان نیستند و مرزهای خود را به روی مهاجران بستند. پناهجویان اغلب ترجیح می‌دهند به کشورهای ثروتمند اروپایی وارد شوند.

/باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :