موضوعات ‌مرتبط: سیاسی علم و فناوری

a/20733 :کد

0

انعقاد تفاهم‌نامه پروژه‌های پایلوت توسعه منابع طبیعی ایران

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -انعقاد تفاهم‌نامه پروژه‌های پایلوت توسعه منابع طبیعی ایران

تفاهم‌نامه‌ای با عنوان «تدوین برنامه جامع و پروژه‌های پایلوت توسعه منابع طبیعی ایران» بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک شرکت فرانسوی منعقد شد.

تفاهم‌نامه‌ای با عنوان «تدوین برنامه جامع و پروژه‌های پایلوت توسعه منابع طبیعی ایران» بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک شرکت فرانسوی منعقد شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، در جلسه امضای تفاهم‌نامه با شرکت سوئز فرانسه، مهندس علی‌مرتضی بی‌رنگ، معاون امور بین‌الملل و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره کوتاهی به تاریخچه و رسالت معاونت علمی و فناوری، آمارهایی در حوزه علم و فناوری ایران ارائه کرد.

 

دکتر فرود شریفی، قائم مقام دبیر ستاد توسعه فناوری آب، فرسایش و محیط زیست نیز با اشاره به معضل کمبود آب در ایران، عملیاتی شدن موضوعات تفاهم‌نامه بالاخص در حوزه‌های جزئی‌تر و با رویکرد کاربردی‌تر را خواستار شد.

 

وی افزود: معاونت علمی ریاست جمهوری فقط در جستجوی برنامه‌ای مطالعاتی نیست که در قفسه خاک بخورد، بلکه به دنبال پروژه پایلوت و اقدام عملی است.

 

گابریل میگوئز، نماینده شرکت سوئز فرانسه نیز ضمن ابراز خرسندی از جلسه اختصاص یافته، به ارائه توضیحاتی در خصوص سابقه 150 ساله شرکت سوئز و فعالیت در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله استرالیا، چین و سنگاپور پرداخت.

 

در پایان این جلسه، تفاهم‌نامه‌ مورد نظر به امضای مهندس بی‌رنگ به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برایس کبیبل به نمایندگی از طرف فرانسوی رسید.

 

بر اساس این گزارش، شرکت سوئز (SUEZ environment) گروهی پیشتاز در حوزه‌های خدمات محیط زیست و تاسیسات همگانی (آب، فاضلاب و ...) است که در 70 کشور دنیا فعالیت می‌کند و حدود 80 هزار نیروی انسانی فعال دارد. این شرکت به ارائه شیوه‌های نوآورانه و پایدار برای حل چالش‌مدیریت منابع طبیعی می‌پردازد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :