موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/20752 :کد

0

وزارت بهداشت: روغن زیتون «پومیس» غیرمجاز است

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -وزارت بهداشت: روغن زیتون «پومیس» غیرمجاز است

مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: روغن زیتون «پومیس» به صورت غیرمجاز وارد کشور می شود و وزارت بهداشت برای آن مجوزی صادر نمی کند و مورد تأیید نیست.

دکتر هدایت حسینی در این باره افزود: روغن پومیس از تفاله های روغن زیتون پس از روغن کشی با روش هایی خاص استخراج می شود و مورد تأیید ما نیست.

وی تصریح کرد: در خصوص این روغن با همکاری قوه قضاییه اقدام به جمع آوری این روغن زیتون کرده ایم و از مصرف کنندگان تقاضا داریم روغن پومیس نخرند و وقتی کالایی را با این برچسب دیدند با سامانه 1490 وزارت بهداشت تماس بگیرند تا همکاران ما اقدام به جمع آوری آن از بازار کنند.

دکتر حسینی با بیان اینکه بخشی از روغن زیتون های موجود در بازار، تولید داخل هستند افزود: روغن زیتون های داخلی از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و بخش دیگری از بازار این محصول از خارج وارد می شود و نظارت و کنترل های مداوم وزارت بهداشت را به همراه دارد.

به گزارش تحلیل ایران، مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو ادامه داد: روغن های زیتون خارجی که از مبادی قانونی وارد می شوند، دارای یک برچسب رهگیری است که نشان دهنده نظارت های سازمان غذا و دارو و کنترل کیفیت این محصولات است.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :