موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/20769 :کد

0

گونه‎های جانوری در مناطق شکارممنوع استان بوشهر افزایش یافت

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۸۶۵   
 تحلیل ایران -گونه‎های جانوری در مناطق شکارممنوع استان بوشهر افزایش یافت

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: براساس آماربرداری از جمعیت حیات وحش استان در مناطق شکارممنوع شاهزاده ابراهیم، تنگ باهوش و خاییز زاد و ولد گونه‎های جانوری افزایش یافته است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان بوشهر گفت: براساس آماربرداری از جمعیت حیات وحش استان در مناطق شکارممنوع شاهزاده ابراهیم، تنگ باهوش و خاییز زاد و ولد گونه‎های جانوری افزایش یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسین دلشب بعدازظهر امروز در نشست با محیط بانان این شهرستان با بیان اینکه حفاظت از جانواران یک رسالت همگانی است اظهار داشت: ترویج فرهنگ حفاظت محیط زیست و صیانت از جانواران از رسالت‌های محیط بانان است که در این راستا باید پرتلاش ظاهر شد.

وی لزوم ارتقا فرهنگ زیست‌محیطی در حفظ گونه‌های حیات وحش را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: ارتقای فرهنگ زیست‌محیطی در حفاظت و حراست از گونه‌های حیات وحش از جمله پرندگان شکاری و عدم زنده‌گیری آن‌ها یک رسالت مهم محیط بانان و مردم منطقه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اینکه گونه‎های جانوری در دو منطقه شکار ممنوع استان بوشهر افزایش یافته است تصریح کرد: با اجرای طرح آماربرداری از پستانداران استان بوشهر که از هفته پیش آغاز شده جمعیت حیات وحش در مناطق شکار ممنوع شاهزاده ابراهیم دشتستان و تنگ باهوش تنگستان 94 درصد و در خاییز تنگستان 48 درصد افزایش یافته است.

دلشب با بیان اینکه منطقه شاهزاده ابراهیم و تنگ باهوش به عنوان مناطق شکار ممنوع معرفی شده افزود: این دو منطقه از سال 1390 با وسعت 45 هزار و 315 هکتاربه عنوان مناطق شکار ممنوع معرفی شده است.

وی با اشاره به اینکه منطقه خاییز تحت پوشش حفاظت محیط زیست استان بوشهر است گفت: این منطقه نیز با 22 هزار هکتار مساحت بیش از یک دهه است که تحت حفاظت محیط بانان تنگستان قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر تصریح کرد: دومنطقه یاد شده به سبب وجود رودخانه دائمی، تعداد زیادی چشمه، تنوع جانوری بالا و پوشش گیاهی مطلوب از اهمیت زیستگاهی بسیار بالایی برخوردار است.

 منبع:تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :