موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/20771 :کد

0

ایران می‌تواند جزو ۵ کشور مخالف انحصار اینترنت باشد

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۷
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -ایران می‌تواند جزو ۵ کشور مخالف انحصار اینترنت باشد

وزیر ارتباطات روسیه با بیان اینکه انحصار حاکمیت اینترنت زمینه سوء استفاده را فراهم می‌کند، گفت: ایران می‌تواند به کشورهای موافق با شکستن انحصار حاکمیت اینترنت بپیوندد.

به گزارش تحلیل ایران، نیکلای نیکی فوروف وزیر ارتباطات روسیه در دیدار با وزیر ارتباطات ایران در تهران بر گسترش بازارهای دو کشور، در بخش IT و ضرورت امنیت اطلاعات تاکید کرد و گفت: مطمئن هستم این دیدار و مذاکرات به عمیق‌تر شدن روابط بین دو کشور کمک خواهد کرد و من به عملیاتی شدن مباحث مطرح شده بسیار خوش‌بین هستم.

وی خطاب به وزیر ارتباطات ایران گفت : انتخاب شما را به ریاست کمیسیون مشترک ایران و روسیه تبریک می‌گویم و امیدوارم این انتصاب، به توسعه بیشتر روابط تجاری دو کشور منجر شود.

او با بیان اینکه سالانه چندین بار در اجلاس‌ها و کنفرانس‌های بین‌المللی با یکدیگر دیدار می‌کنیم ادامه داد: یک روز پیش در اجلاس بریکس کشورهایی چون برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی حضور داشته و بر شکستن انحصار حاکمیت اینترنت تاکید کردند.

وزیر ارتباطات روسیه با بیان اینکه در اجلاس بریکس 40 درصد جمعیت کل جهان عضو هستند ادامه داد: ایران نیز می‌تواند به کشورهای موافق با شکستن انحصار حاکمیت اینترنت بپیوندد.

وی با اشاره به اینکه کشورهای عضو بریکس با زبان تحریم مخالف هستند، گفت: انحصار حاکمیت اینترنت، زمینه سوء استفاده را فراهم می‌کند.

نیکلای نیکی فوروف با ارائه توضیحاتی درباره موتور جستجوی یاندکس ادامه داد: لازم است برای فعالیت آن در ایران با ایجاد دفتر و دیتاسنتر، همکاری‌های دو جانبه خود را آغاز کنیم.

وی بر موازنه بازار و عدم سوء استفاده کشورهای گرداننده موتورهای جستجو تأکید کرد و گفت: لازم است بازارهایمان را در بخش IT به روی هم باز کنیم و در جهت امنیت اطلاعاتی جهان بکوشیم.

وزیر ارتباطات روسیه اصل احترام به تاریخ، فرهنگ و قانون ملی و دینی هر کشور را ضروری دانست و ادامه داد:‌ آماده هستیم پیشرفته‌ترین سیستم‌های طراحی شده در روسیه را به ایران بیاوریم و تمامی این برنامه‌ها در تطابق با قوانین ملی دو کشور اجرا خواهد شد.

وی بر صادر کردن محصولات مشترک در حوزه ICT تاکید کرد و ادامه داد : آمادگی داریم در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی همکاری‌های دو جانبه داشته باشیم.

وزیر ارتباطات روسیه با اشاره به اولویت فعالیت‌های زیرساختی در حوزه ICT و ارتباطات پستی میان دو کشور افزود: عملیاتی شدن این طرح‌ها بدون حمایت دولت روسیه و ایران اجرایی نمی‌شود و قصد داریم شریک ایرانی معتبر در حوزه صنعت ICT برای همکاری‌های دو جانبه، بیابیم.

او تصریح کرد: اگر حضور یاندکس و تشریک مساعی با شریک ایران تحقق یابد برنده نهایی کاربران خواهند بود.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :