موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/20784 :کد

0

موافقت اولیه فرانسه و روسیه برای خرید نفت از ایران

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۳۵
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -موافقت اولیه فرانسه و روسیه برای خرید نفت از ایران

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه، گفت:

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه، گفت: تاکنون توافق مقدماتی به منظور فروش نفت خام به این دو شرکت نفتی جهان حاصل شده است.

به گزارش تحلیل ایران، سیدمحسن قمصری از انجام دور جدید مذاکرات با شرکت های توتال فرانسه و لوک اویل روسیه خبر داد و افزود: مهم ترین محور انجام این مذاکرات فروش نفت خام بوده است.
مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت های بزرگ نفتی جهان به منظور امضای قرارداد جدید فروش نفت خام در دوران پساتحریم انجام گرفته است، تصریح کرد: روند مذاکرات نفتی با توتال و لوک اویل هم مطلوب ارزیابی می شود و توافق های مقدماتی و اولیه به منظور فروش نفت خام با این دو شرکت حاصل شده است.
وی پیش از این نیز با اشاره به اظهار تمایل پالایشگاه های ژاپنی برای افزایش واردات نفت از ایران، اعلام کرده بود: ایران به دنبال کسب سهمی 10 درصدی از بازار 3.5 میلیون بشکه ای نفت در ژاپن است.
در همین حال، استفان میشل مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای توتال فرانسه هفته گذشته در کنفرانس نفت و نیرو در تهران با اشاره به آمادگی این شرکت فرانسوی به منظور بازگشت صنعت نفت ایران، بیان کرده بود: توتال آماده تامین فاینانس و تامین فناوری های مورد نیاز صنعت نفت و گاز ایران است.
این در حالی است که بیژن زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران و لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه مرداد ماه سال جاری در تهران دیدار و گفتگویی ها انجام داده اند.
به گزارش شرکت ملی نفت ایران، زنگنه، شرکت توتال را یکی از شرکت های پیشتاز فرانسوی در زمینه استخراج نفت در ایران عنوان و تاکید کرده بود: فصل جدیدی از همکاری با شرکت توتال فرانسه برای توسعه میدان های نفتی ایران آغاز خواهد شد.

منبع : ایرنا

                               

تولید نفت     نفت     پساتحریم     نیرو        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :