موضوعات ‌مرتبط: ورزشی جهان ورزش

a/20792 :کد

0

پیشکسوت تنیس دار فانی را وداع گفت

  یکشنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -پیشکسوت تنیس دار فانی را وداع گفت

جلال درفشی جوان پیشکسوت تنیس کشورمان ظهر امروز بر اثر بیماری درگذشت.

جلال درفشی جوان پیشکسوت تنیس کشورمان ظهر امروز بر اثر بیماری درگذشت.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از فدراسیون تنیس، مجید شایسته رئیس فدراسیون و اهالی تنیس در پیامی درگذشت این پیشکسوت را به خانواده وی تسلیت گفته و علو درجات را برای آن مرحوم از درگاه خداوند قادر و توانا، آرزو نمودند.

به همین مناسبت مراسم تشییع پیکر آن مرحوم از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه (۴ آبان) از مقابل منزل ایشان واقع در پاسداران، نگارستان پنجم، خیابان مسجد، پلاک ۱۷ برگزار می‌شود.

جلال درفشی جوان در سال ۱۳۰۷ در مشهد متولد شد و در پی آشنایی با ورزش تنیس، ازسال ۱۳۱۳ این رشته را از ۱۲ سالگی در بوستان ورزش آغاز کرد و از سنین ۱۵ سالگی تا ۱۸ سالگی به دفعات صاحب مقام در رشته‌های مختلف شد. در ۱۹ سالگی به عضویت تیم ملی درآمد و در ۲۱ سالگی وارد حرفه مربیگری و داوری رسمی فدراسیون تنیس شد و در سن ۲۲ سالگی مدیریت باشگاه بوستان را بر عهده گرفت.

درفشی جوان درسن ۲۹ و ۳۰ سالگی برای شرکت در مسابقات تنیس حرفه‌ای عازم انگلستان شد و در سنین ۴۵-۶۵-۷۲ نیز به مقام قهرمانی دست پیدا کرد، با توجه به اینکه وی به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی ، ارمنی و ترکی آشنایی داشت برای بازدید از چندین باشگاه تنیس و کسب اطلاعات بیشتر راهی کشورهای اروپایی شد و ضمن ارتقاء دانش خود اقدام به تهیه لوازم تنیس جهت رفع مشکل زمین های تنیس در ایران کرد.

وی در طی ۴۰ سال به تدریس و ساخت زمین‌های تنیس مشغول شد و در همین دوران حدود ۱۵۰ زمین تنیس در سراسر کشور بوسیله پیشکسوت تنیس کشورمان ساخته و همچنین در زمان تدریس این رشته تعدادی از جوانان علاقمند نیز در کنار وی پرورش یافتند که همگی موفق به کسب عناوین قهرمانی شدند.

منبع:ایسنا

                               

پیشگسوت     تنیس     بیماری     درگذشت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :