موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی و دامپروری

a/20849 :کد

0

اختصاص سرمایه به دامداران امری مهم در جلوگیری از واردات گوشت

  دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۲۵
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -اختصاص سرمایه به دامداران امری مهم در جلوگیری از واردات گوشت

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: قیمت تمام شده گوشت در کشور ما بسیار بالاست و واردات از کشورهایی همچون برزیل مقرون به صرفه است.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: قیمت تمام شده گوشت در کشور ما بسیار بالاست و واردات از کشورهایی همچون برزیل مقرون به صرفه است.

به گزارش تحلیل ایران ،جواد آزاد مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درخصوص تولید گوشت قرمز در کشور اظهار داشت: در حال حاضر تولید گوشت قرمز در کشور حدود 800 الی 850 هزار تن برآورد می‌شود هر چند که دامداران توان تولید بالای یک میلیون تن گوشت قرمز را دارند اما متأسفانه به سبب عدم سرمایه در گردش این امر امکان پذیر نیست.

وی در خصوص واردات گوشت قرمز گفت: آمار اتحادیه گوشت قرمز با آمار رسمی گمرک در این زمینه قابل قیاس نیست و گفتنی است در سال گذشته 50 الی 70 هزار تن به صورت واردات غیر رسمی گوشت به کشور صورت گرفته و در سال جاری نیز این میزان بیش از صد هزار تن نخواهد بود.

مدیرعامل اتحادیه صنعت دامپروری کشور تصریح کرد: قیمت تمام شده گوشت در کشور ما بسیار بالا است و ازسویی واردات از کشورهایی برزیل مقرون به صرفه است که در این میان دولت با دادن سرمایه به دامداران می‌تواند تا حدودی در کاهش قیمت تمام شده و جلوگیری از واردات تأثیر گذار باشد زیرا عملاً کشور به مرز خود کفایی رسیده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :