موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اسلام

a/20892 :کد

0

دعوت‌کنندگان به تفرقه، جامعه اسلامی را از راه خدا بازمیدارند

  دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -دعوت‌کنندگان به تفرقه، جامعه اسلامی را از راه خدا بازمیدارند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: آن‌هایی که جامعه اسلامی را متفرق می ‌کنند، کسانی هستند که جامعه اسلامی را از راه خدا باز می‌دارند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب تأکید کرد: آن‌هایی که جامعه اسلامی را متفرق می ‌کنند، کسانی هستند که جامعه اسلامی را از راه خدا باز می‌دارند.
 
به گزارش  تحلیل ایران   به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله "محسن اراکی" دبیرکل این مجمع با بیان اینکه حقیقت تصوف صحیح و عرفان صحیح، عشق خدا و محمد و آل محمد است، گفت: محبت، خاصیتش این است که هم راه را نشان می‌دهد و هم اینکه انسان را در راه محبوب می‌برد، بر همین اساس است که خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: اگر خدا را دوست دارید، پس در پی من بیایید تا خدا شما را دوست داشته باشد.

وی گفت: در این جا به روایتی که علمای اهل سنت نقل کرده‌اند اشاره می‌کنم. در این روایت آمده است وقتی رسول اکرم(ص) به معراج رفت در آنجا جز خدا و رسول خدا(ص) کسی نبود وقتی که گفتگوی بین خدا و رسول خدا اتفاق افتاد رسول خدا(ص) صدای علی ابن ابیطالب را شنید، در این هنگام رسول اکرم(ص) از خداوند پرسید: ای خدا در اینجا جز من و تو کسی نیست من صدای علی را چطور می‌شنوم؟ خداوند پاسخ داد خواستم با تو با صدایی سخن بگویم که محبوب‌ترین صوت است بنابراین دیدم محبوب‌ترین صدا نزد تو صدای علی است بنابراین با این صدا با شما سخن گفتم، به همین دلیل علی(ع) رمز و سمبل عشق خدا و محمد(ص) بود.

آیت الله اراکی افزود: همین جایگاه را فاطمه زهرا(س) در دل رسول خدا(ص) داشت. همچنین این جایگاه را امام حسن(ع) و امام حسین(ع) در دل رسول خدا(ص) داشتند، لذا عشق محمد و آل محمد راهی به سوی خداست.

دبیرکل مجمع در ادامه با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید: «من فردی از شما نمی‌خواهم مگر اینکه در راه خدا محبت محمد و آل محمد را اتخاذ کند.»، اظهار داشت: اگر مسلمین به همین آیه عمل می‌کردند، همه یک‌دل، متحد و یکدست می‌شدند زیرا با عمل به این آیه، هم دل‌ها یکی می‌شود و هم اینکه پاها در یک راه قدم می‌گذارند.

وی افزود: باید تلاش کنیم جامعه اسلامی به قرآن عمل کند و از خدا، رسول خدا، آل رسول و صالحین رسول تبعیت کنند و این راه، راه وحدت جامعه اسلامی و راه اقتدار جامعه اسلامی و راه نجات امت مسلمین است.

آیت الله اراکی تأکید کرد: آن‌هایی که جامعه اسلامی را متفرق می‌کنند، کسانی هستند که جامعه اسلامی را از راه خدا باز می‌دارند.

/باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :