موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21001 :کد

0

عملی شدن لغو تابعیت فلسطینی‌ها توسط اسرائیل نگران‌کننده است

  دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۷
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -عملی شدن لغو تابعیت فلسطینی‌ها توسط اسرائیل نگران‌کننده است

کاخ سفید اعلام کرد که اگر قصد اسرائیل برای لغو تابعیت ساکنان فلسطینی قدس عملی شود این اقدام باعث نگرانی واقعی خواهد شد.

کاخ سفید اعلام کرد که اگر قصد اسرائیل برای لغو تابعیت ساکنان فلسطینی قدس عملی شود این اقدام باعث نگرانی واقعی خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران، کاخ سفید اعلام کرد اگر قصد اسرائیل برای لغو تابعیت ساکنان فلسطینی قدس عملی شود، این اقدام باعث نگرانی واقعی برای آمریکا خواهد شد.

رادیو رژیم صهیونیستی امروز گزارش داد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به کابینه امنیتی دستور داده است تا احتمال باطل کردن حق اقامت ساکنان برخی محله های فلسطینی در شرق قدس که در پشت دیوار حایل واقع شده است، بررسی نماید.

هم اکنون حدود 360 هزار فلسطینی در بخش شرقی قدس اشغالی ساکن هستند.

در واکنش به احتمال این اقدام، صائب عریقات از مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با رادیو محلی فلسطین در رام الله گفت: اینکه نتانیاهو در حال بررسی ایده باطل کردن اقامت فلسطینیان در قدس و ساکنان فلسطینی در پشت دیوار حایل است، به منزله پاکسازی نژادی است.

وی افزود که این اقدام اسرائیل یک جنایت و در تضاد با همه قوانین و معاهدات بین المللی است و کابینه رژیم صهیونیستی مسئول پیامدهای آن است.

عریقات همچنین تاکید کرد که برقراری امنیت و ثبات در منطقه هرگز محقق نمی شود مگر اینکه اشغالگری اسرائیل پایان یافته و دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی تشکیل شود.

از سوی دیگر گروه های ملی و اسلامی فلسطین در بیانیه خود تاکید کردند که فردا سه شنبه روز تشدید عملیاتهای نامحدود میدانی علیه رژیم اشغالگر است.

انتفاضه قدس و خروش مردمی فلسطینیان از اوایل اکتبر جاری (26 روز پیش) با اجرای عملیات شهادت طلبانه یک نوجوان فلسطینی به نام «مهند شفیق حلبی» (19 ساله) در شهر قدس اشغالی که به هلاکت دو صهیونیست و شهادت این جوان فلسطینی منجر شد، آغاز گشت و بنابر اذعان منابع صهیونیستی تا کنون در عملیات های شهادت طلبانه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی 10 صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از 128 نفر نیز زخمی شده اند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :