موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21007 :کد

0

تخت‌روانچی: شرایط انسانی در یمن بسیار وخیم است

  دوشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۳
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -تخت‌روانچی: شرایط انسانی در یمن بسیار وخیم است

معاون وزیر امور خارجه ایران در دیدار با معاون وزرات امور خارجه فنلاند گفت که شرایط انسانی در یمن بسیار وخیم است.

معاون وزیر امور خارجه ایران در دیدار با معاون وزرات امور خارجه فنلاند گفت که شرایط انسانی در یمن بسیار وخیم است.

به گزارش تحلیل ایران، "ماتی آنتونن" معاون اقتصاد خارجی وزارت امور خارجه فنلاند که در راس یک هیات اقتصادی-تجاری در کشورمان بسر می برد، با آقای مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه ملاقات نمود.

طرفین در این ملاقات در خصوص موضوعات روابط دوجانبه، اجرای برجام و همکاری های اقتصادی دو کشور در دوره جدید بعد از تحریم و تحولات منطقه ای گفتگو نمودند.

معاون وزیر خارجه فنلاند با تبریک به مناسبت توافق هسته ای و تصویب برجام در کشورمان اظهار داشت: فنلاند مصمم به از سرگیری و توسعه همکاریهای اقتصادی به ویژه در زمینه انتقال فناوری، دانش فنی و سرمایه گذاری در بازار ایران می باشد.

در این راستا قرار است وزیر تجارت خارجی فنلاند در راس یک هیات صد نفره از نمایندگان شرکتهای مهم فنلاندی در آذر ماه عازم ایران شود.این هیات بزرگترین هیاتی است که تا کنون به سرپرستی وزیر تجارت خارجی فنلاند به سایر کشورها انجام می پذیرد.

وی افزود همچنین قرار است بزودی با حضور برخی از مسئولان ایرانی و تعداد قابل توجهی از نمایندگان شرکتهای فنلاندی، سمیناری برای معرفی فضای تجاری و سرمایه گذاری ایران در هلسینکی برگزار گردد.

آقای آنتونن ضمن اشاره به ایجاد فضای جدید برای همکاری با ایران پس از تفاهم هسته ای، آمادگی فنلاند را برای همکاری با طرفهای ایرانی در زمینه های کشاورزی، حفاظت از جنگل، محیط ریست، معدن، صنایع ارتباطی و مدیریت آب و فاضلاب اعلام نمود.

آقای مجید تخت روانچی در این ملاقات ضمن حمایت از تداوم همکاریهای سنتی و تبادل هیاتها در کلیه زمینه ها، بر ضرورت سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی به عنوان مولفه های مهم در روابط جدید دو کشور تاکید کرد.

وی در این ملاقات همچنین دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه و راه های حل بحران در یمن و سوریه و نیز کمک به بهبود شرایط و تقویت امنیت در افغانستان را تشریح نمود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین شرایط انسانی در یمن را بسیار وخیم توصیف کرد و خواستار توجه فوری به نیازهای انسانی مردم یمن که روزانه زیر بمباران های بی وقفه قرار دارند، گردید.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :