موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21026 :کد

0

سرگردانی کارشناسان نظامی از حملات هوایی روسیه در سوریه

  ﺳﻪشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۴
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -سرگردانی کارشناسان نظامی از حملات هوایی روسیه در سوریه

اندیشکده آمریکایی بروکینگز اعلام کرد: عملیات نیروی هوایی روسیه در خاک سوریه موجب حیرت و شگفتی بسیاری از کارشناسان نظامی غربی شده است.

اندیشکده آمریکایی بروکینگز اعلام کرد: عملیات نیروی هوایی روسیه در خاک سوریه موجب حیرت و شگفتی بسیاری از کارشناسان نظامی غربی شده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اندیشکده بروکینگز ضمن اشاره به حملات هوایی روسیه در سوریه، افزود: کارشناسان نظامی غرب از حملات هوایی روسیه به این علت حیرت زده شده اند که انتظار نداشتند روسیه ظرفیت لازم برای انجام عملیات نظامی با چنین اثرگذاری را داشته باشد.

در گذشته، بسیاری از کارشناسان نظامی بر این باور بودند که ارتش روسیه به خصوص در بخش های هوایی و دریایی ضعیف است. ولی حملات هوایی روسیه در خاک سوریه نادرست بودن این ادعا را ثابت کرده است.

موسسه بروکینگز تاکید کرد: ارزیابی های مطرح شده در خصوص قدرت نظامی روسیه، دقیق نبوده است، چرا که اغلب تحلیلگران نظامی غرب به دنبال بی اعتبار کردن قابلیت های نظامی روسیه بوده اند.

این موسسه افزود: تقریبا هیچ یک از متحدان آمریکا در ناتو قادر نیستند با اقداماتی که روسیه تاکنون در آسمان سوریه انجام داده است، برابری کنند.

روسیه از اواخر سپتامبر گذشته تاکنون حملات هوایی علیه داعش را در سوریه آغاز کرده است. در حالی که مسکو اعلام کرده است که هدف اصلی از حملات هوایی در سوریه تضعیف تروریست های داعش است ولی کشورهای غربی مدعی هستند که هدف مسکو از این اقدام، حمایت و تقویت دولت بشار اسد بوده است.

بحران سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون ادامه دارد. نیروهای دولتی سوریه در حال مقابله با گروه های تروریستی متعددی از جمله داعش و جبهه النصره هستند. روسیه تلاش زیادی را آغاز کرده است تا راهکاری سیاسی برای حل و فصل بحران سوریه پیدا کند.

/ خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :