موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21034 :کد

0

هیچ تصمیمی برای جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا اتخاذ نشده است

  ﺳﻪشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ — ۰۲:۵۱
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -هیچ تصمیمی برای جلوگیری از تعطیلی دولت آمریکا اتخاذ نشده است

سخگوی کاخ سفید خطاب به نمایندگان حزب جمهوری خواه تاکید داشت: بمنظور حل مساله بودجه با حزب دموکرات مشاوره و همکاری سازنده داشته باشد.

سخگوی کاخ سفید با اذعان بر اینکه بر سر قانون تصویب بودجه دولت فدرال آمریکا و جلوگیری از تعطیلی مجدد دولت آمریکا هنوز هیچ توافقی بدست نیامده است، به نمایندگان حزب جمهوری خواه تاکید داشت بمنظور حل مساله بودجه با حزب دموکرات مشاوره و همکاری سازنده داشته باشد.

 به گزارش تحلیل ایران، جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری روز دوشنبه با اشاره به نزدیک بودن ضرب الاجل تاریخ تصویب بودجه دولت آمریکا که در صورت عدم تصویب به تعطیلی مجدد دولت فدرال آمریکا و پیامدهای ناشی از آن خواهد انجامید اظهار داشت:جمهوری خواهان همواره در طول سال میلادی جاری بارها در تلاش برای تصویب برنامه بودجه درنظر گرفته ازسوی حزب خود بوده اند که این تلاشها همواره با شکست مواجه شده است.

وی اضافه کرد،خواست حزب دموکرات و کاخ سفید این است که حزب جمهوری خواه می بایست بر سر تصویب بودجه که به تامین مالی دولت فدرال آمریکا به آن بستگی دارد، با حزب دموکرات نیز مشورت کند.
جاش ارنست تصریح کرد، ما همواره بر محرمانه بودن مذاکرات بر سر تصویب بودجه دولت آمریکا تاکید داشته ایم و تا زمانی که تمام مسایل حل نشود به توافقی دست نیافته ایم و تا به این لحظه در مورد تمام مسایل به توافق نرسیده ایم و این بدان معنی است که در هیچ موردی به توافق نرسیده ایم.
وی در ادامه حزب جمهوری خواه را به همکاری سازنده و مداوم با حزب دموکرات بمنظور دستیابی به نقاط مشترک بر سر توافق در برنامه بودجه دولت آمریکا دعوت کرد.
دولت فدرال آمریکا در طول چهار دهه گذشته تاکنون 18 بار به دلایل کسری بودجه مجبور به تعطیلی شده است و آخرین نمونه ی این تعطیلی، سال 2013 میلادی بود.
تعطیلی دولت، اثرات منفی بسیاری در امنیت و اقتصاد دولت آمریکا خواهد داشت، سقوط تولید ناخالص ملی، رشد نرخ بیکاری، تعطیلی و عدم پرداخت دستمزد برخی از کارکنان غیر ضروری دولت فدرال و گارد ملی از جمله پیامدهای تعطیلی دولت در آمریکا می باشد.
تعطیلی مدارس و عدم جمع آوری زباله، و تعطیلی پارک های ملی، نمونه های دیگری از تبعات فوری تعطیلی دولت فدرال آمریکا در زندگی مردم است.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :