موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21180 :کد

0

توافق محرمانه برای ازسرگیری مذاکرات سازش

  ﺳﻪشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۲۵
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -توافق محرمانه برای ازسرگیری مذاکرات سازش

با وجود تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی که تا کنون به شهادت ۶۱ فلسطینی منجر شده است، برخی مقامات فلسطینی از توافق محرمانه برای ازسرگیری مذاکرات سازش خبر دادند.

با وجود تشدید تجاوزات صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی که تا کنون به شهادت 61 فلسطینی منجر شده است، برخی مقامات فلسطینی از توافق محرمانه برای ازسرگیری مذاکرات سازش خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران، یک عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین "ساف" از توافق محرمانه میان تشکیلات خودگردان فلسطین برای از سرگیری مذاکرات با رژیم صهیونیستی تحت نظارت سه جانبه آمریکا، اردن و مصر خبر داد.

این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، گفت: توافق شد این مذاکرات در قاهره تحت نظارت جان کری وزیر امور خارجه آمریکا آغاز شود و راه های پیشبرد آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: این مذاکرات در ماه ژآنویه آینده آغاز می شود و در آخر ماه مارس پایان خواهد یافت و به مدت سه ماه دیگر نیز در امان ـ پایتخت اردن ـ ادامه خواهد داشت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این مسئول یادآور شد: جان کری وزیر خارجه آمریکا در دیدار اخیرش با محمود عباس رئیس تشکیلات رام الله در امان به وی گفت که تمامی تلاش خود را برای بازگردان سران این تشکیلات و اسرائیل به میز مذاکرات به کار خواهد بست.

مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین اواخر آوریل سال گذشته پس از گذشت 9 ماه مذاکره تحت نظارت آمریکا، متوقف شد و دلیل آن هم مخالفت اسرائیل با آزادسازی مرحله چهارم اسرای قدیمی فلسطین بود و پس از توقف مذاکرات، تشکیلات خودگردان فلسطین به 15 معاهده و توافقنامه بین المللی پیوست.

محمود عباس همچنین روز گذشته طی اظهاراتی مطبوعاتی در بروکسل گفت: ما خواهان دستیابی به راه حل سیاسی به روش های مسالمت آمیز برای تشکیل دولت فلسطین جهت زندگی در کنار «دولت اسرائیل» هستیم و از جهانیان انتظار داریم که همگی شعار راه حل دو دولت را سر لوحه خود قرار دهند تا این هدف محقق شود.

وی تصریح کرد: وضعیت اراضی فلسطینی واقعا دشوار است و دلیل آن هم یأس و ناامیدی است که نسل جدید فلسطینیان در دستیابی به راه حل دو دولت احساس می کند و ترس از این دارد که زمان بگذرد و هیچ پیشرفتی در این زمنیه حاصل نشود.

عباس عوامل تنش و تشدید اوضاع در اراضی فلسطینی را دو علت دانست و افزود: نخستین عامل عدم احترام اسرائیل به آتش بس و توافقنامه ها و نقض این توافقنامه ها به خصوص در رابطه با وضعیت قدس است و دومین مورد نیز وجود شهرک نشینان مسلح در کرانه باختری و ورود آنها به روستاهای فلسطینی و خیابان ها برای تهدید و حمله به شهروندان فلسطینی تحت حمایت ارتش اسرائیل است.

اظهارات عباس در حالی است که نظامیان صهیونیست و شهرک نشینان طی 27 روز گذشته از آغاز انتفاضه قدس 61 فلسطینی را به شهادت رسانده و بیش از 1250 نفر را زخمی کرده اند.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :