موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21198 :کد

0

پولیتیکو : واشنگتن با ریاض بر سر بمباران یمن اختلاف دارد

  ﺳﻪشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -پولیتیکو : واشنگتن با ریاض بر سر بمباران یمن اختلاف دارد

نشریه پولیتیکو در مقاله ای نوشت: با افزایش کشته شدن غیرنظامیان دریمن،برخی ازمقامات دولت باراک اوبامااقدامات عربستان سعودی را'جنایت جنگی'دانسته ونگران آن هستندکه ایالات متحده به جنایات جنگی کمک میکند.

نشریه پولیتیکو در مقاله ای با عنوان 'مقامات دولت اوباما در مورد حملات هوایی عربستان سعودی با هم اختلاف دارند' نوشت: با افزایش کشته شدن غیرنظامیان در یمن، برخی از مقامات دولت باراک اوباما اقدامات عربستان سعودی را 'جنایت جنگی' دانسته و نگران آن هستند که ایالات متحده به جنایات جنگی کمک می کند.

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه اینترنتی صدای آمریکا که بخشی از این مقاله را بازتاب داده، در ادامه آورده است: پولیتیکو اشاره کرده است که برغم سختی هایی که به غیرنظامیان می آید و پیشرفت های تروریست ها، مقامات ایالات متحده معتقدند که کاستن از حمایت آمریکا از عربستان سعودی، اوضاع را از آنچه هست بدتر خواهد کرد.
نویسنده مقاله معتقد است که کاخ سفید تمایل ندارد عربستان را خشمگین کند، چون متحد ثروتمند، صاحب نفت است و تا همین جا هم از تصمیم اوباما مبنی بر امضای توافق اتمی با ایران ناراضی است.
درهمین حال، مبارزه ای که خیلی ها فکر می کردند تحت رهبری عربستان علیه حوثی ها که حکومت یمن را سرنگون کرده اند کوتاه مدت خواهد بود، اکنون وارد هشتمین ماه خود شده و پایانی بر آن متصور نیست.

منبع:ایرنا

                               

واشنگتن     ریاض     بمباران     یمن     اختلاف    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :