موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی_آموزشی

a/21200 :کد

0

آمادگی وزارت علوم برای اتصال دانشگاه‌ها به شبکه علمی کشور

  ﺳﻪشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۴
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -آمادگی وزارت علوم برای اتصال دانشگاه‌ها به شبکه علمی کشور

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم گفت : متاسفانه علی رغم گذشت بیش از ۴.۵ سال از برنامه پنجم توسعه، هنوز زیرساخت های لازم برای راه اندازی این شبکه آماده نشده است.

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسین امید با اعلام این مطلب اظهار داشت: وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از ابتدای شروع به کار دولت جدید بارها آمادگی خود را برای اتصال دانشگاه ها و موسسات پژوهشی به شبکه علمی کشور اعلام کرده است. ولی ظاهراً به دلیل آماده نبودن شبکه مزبور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هنوز موفق به تحویل شبکه مزبور نشده است.

امید در ادامه با اشاره به اینکه در آخرین ماه های برنامه پنجم قرار داریم، از عدم اجرای این حکم برنامه مبنی بر راه اندازی شبکه علمی کشور ابراز نگرانی و تاکید کرد: ایجاد زیرساخت‌های لازم و ارتباط دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با شبکه فیبرنوری اختصاصی با پهنای باند زیاد به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

وی در پایان گفت: در این راستا وزارت علوم و دانشگاه ها تمهیدات متعددی نظیر هماهنگ سازی مراکز فناوری اطلاعات، مراکز آموزش عالی و پژوهشی با تقسیم بندی کشور به مناطق نه گانه در حوزه مذکور تدارک دیده و بلافاصله پس از راه اندازی و تحویل شبکه به دستگاه بهره بردار، آمادگی بارگذاری اطلاعات علمی را خواهد داشت.

منبع: ایلنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :