موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21257 :کد

0

آمریکا اقدامات ایران و روسیه را برای سوریه کارگشا می داند

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۰۴:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -آمریکا اقدامات ایران و روسیه را برای سوریه کارگشا می داند

پایگاه بلومبرگ نوشته است که وزیر خارجه آمریکا در نشستی با نمایندگان کنگره، اعلام کرده است که اقدامات ایران و روسیه در سوریه، فضا را برای رسیدن به راهکاری دیپلماتیک مهیا کرده است.

پایگاه بلومبرگ نوشته است که وزیر خارجه آمریکا در نشستی با نمایندگان کنگره، اعلام کرده است که اقدامات ایران و روسیه در سوریه، فضا را برای رسیدن به راهکاری دیپلماتیک مهیا کرده است.

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه بلومبرگ روز سه‌شنبه در گزارشی با موضوع افزایش تحرکات دیپلماتیک و نظامی آمریکا در سوریه، نوشته است که واشنگتن بر خلاف موضع‌گیری‌های عمومی، اقدامات ایران و روسیه را برای رسیدن به راهکار سیاسی در سوریه موثر می‌داند.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه قرار بود در نشستی پشت درهای بسته در کمیته روابط خارجی سنا با موضوع سوریه شرکت کند.

هرچند محتوای این نشست منتشر نشده، اما بلومبرگ به نقل از سناتورهای حاضر در این جلسه، نوشته است که برداشت نمایندگان از اظهارات کری این بود که «دولت اوباما معتقد است افزایش نقش نظامی روسیه و ایران در سوریه، که ایالات متحده با آن مخالفت کرده، احتمالا گشایشی برای پیشرفت دیپلماتیک، ایجاد کرده است.»

کری قرار است روز چهارشنبه برای شرکت در نشست صلح سوریه و دیدار با همتای روس خود و دیگر کشورها، راهی وین شود.

در حالی که آمریکا سال گذشته با فشار به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل وی را مجبور کرد دعوتش از ایران برای شرکت در نشست صلح سوریه را پس بگیرد، حالا آمریکا اذعان می‌کند که برای حل بحران سوریه، باید با تهران گفت‌وگو کرد.

روز سه‌شنبه خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی نوشت که ایران به نشست وین دعوت شده است. «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هرچند خبر تحویل دعوتنامه به ایران را تائید یا رد نکرد، اما گفت: «انتظار داریم که ایران هم به این نشست دعوت شود.»

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :