موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21309 :کد

0

سفر سری مامور ارشد سیا به لبنان

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -سفر سری مامور ارشد سیا به لبنان

روزنامه لبنانی السفیر فاش کرد که دیوید کوهن معاون رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا( سیا) به طور سری به لبنان سفر کرده است.

به گزارش تحلیل ایران، السفیر افزود: معاون مدیر سیا هفته قبل به لبنان سفر کرده و این سفر کوتاه حدود سه ساعت طول کشیده است.این مامور ارشد سیا با نهاد المشنوق وزیر کشور ، ژنال جان قهوجی فرمانده ارتش و ژنرال عباس ابراهیم مدیرکل امنیت عمومی لبنان دیدار وگفت وگو کرده است.

السفیر خاطرنشان کرد: کوهن همچنین در نشستی با حضور ژنرال جورج قرعه مدیرکل امنیت کشور، سرتیپ ادمون فاضل مدیر امنیت ارتش و سرتیپ عماد عثمان رییس شعبه اطلاعات در نیروهای امنیت داخلی(پلیس) شرکت کرده است.

به نوشته این روزنامه لبنانی، در این دیدارها نیازها و مطالبات موسسات نظامی و امنیتی لبنان برای مبارزه با تروریسم بررسی شده است.سفر کوهن به لبنان نشان می دهد که همچنان چتر حمایتی از لبنان دست کم در عرصه امنیتی وجود دارد.

براساس این گزارش، دیوید هیل سفیرآمریکا در لبنان هم که آخرین روزهای ماموریتش در این کشور را سپری می کند، در دیدارهای خداحافظی با مقامات لبنانی گفته است که واشنگتن به حمایت کامل خود از ارتش و دستگاه های امنیتی لبنان در مبارزه با ترورسیم ادامه می دهد.

وی همچنین تاکید کرده است که عملکرد اداره کل امنیت عمومی لبنان در رویارویی با تروریست ها شاهد تحولی چشمگیر بوده است.

 

منبع: ایرنا

                               

لبنان     تروریست     سیا     امنیت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :