موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21339 :کد

0

اعتراض فعالان حقوق بشر علیه به‌کارگیری پهپادهای آمریکایی

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -اعتراض فعالان حقوق بشر علیه به‌کارگیری پهپادهای آمریکایی

تعدادی از فعالان اجتماعی و ضدجنگ آمریکایی با تجمع مقابل «موزه ملی هوافضای واشنگتن» علیه به‌کارگیری پهپادها و کشتار افراد بی‌گناه توسط آنها اعتراض کردند.

به گزارش تحلیل ایران، فعالان اجتماعی و حقوق بشر آمریکا با تجمع مقابل عمارت «موزه ملی هوافضای واشنگتن» علیه ادامه عملیات‌های پهپادهای آمریکایی اعتراض کردند.

در این تجمع معترضان با حمل ماکت یک پهپاد، پلاکاردهایی حاوی شعارهای «آیا پهپادها صدای بچه‌هایی را که روی زمین در حال مرگ هستند و گریه می‌کنند، می‌شنوند؟», «از پهپاد قاتل جلوگیری کنید», «دلارها را خرج تعلیم و تربیت کنید و نه خرج پهپاد» و «استفاده از پهپاد مساوی با جنایات جنگی است» در دست داشته و سیاست دولت اوباما را در کاربرد پهپادها در پاکستان، یمن و دیگر نقاط جهان محکوم کردند.

در ادامه این تجمع اعتراضی «برایان بکر» از فعالان ضدجنگ سخنرانی کرد، وی در سخنان خود گفت: «سیاستمداران دموکرات و جمهوری‌خواه و مجلس آمریکا فکر می‌کنند که آمریکا یک کشور استثنایی است، از این منظر درست است که در استفاده از پهپاد علیه مردمی که در هیچ دادگاهی محکوم نشدند یک استثنا است، مقامات و کارکنان سازمان سیا در اتاقی نشسته‌اند و دکمه‌ای را فشار می‌دهند و هزاران مایل دورتر، انسانهای بی‌گناه را به قتل می‌رسانند. ما آمریکایی‌ها از این منظر استثنا هستیم, این جنگ نیست، این یک جنایت جنگی است و به‌خلاف تمامی قوانین بین‌المللی است، ما باید این موارد را به دادگاه‌های بین‌المللی ارجاع دهیم».

در ادامه این تجمع, شرکت‌کنندگان به‌صورت نمادین با کفن‌هایی به‌رنگ قرمز روبه‌روی ورودی اصلی موزه هوافضای واشنگتن دراز کشیدند.

یکی از حاضران در این تجمع اعتراضی به خبرنگار تسنیم گفت: «من خود یک سرباز کهنه‌کار هستم و از شهر راچستر نیویورک به واشنگتن آمده‌ام تا علیه پهپاد اعتراض کنم. دولت به اسم ما و با پول مالیات‌های ما هواپیماهای بدون سرنشین را علیه مردم بی‌گناه افغانستان, پاکستان و یمن به کار می‌گیرد, در ثانی مردم دنیا هرروز از ما آمریکایی‌ها متنفرتر می‌شوند و این تقصیر ما آمریکایی‌ها است که به دولت خود فشار وارد نمی‌کنیم».

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

پهپاد     یمن     جنگ     آمریکا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :