موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21342 :کد

0

باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۹
تعداد بازدید : ۳۲۰   
 تحلیل ایران -باید آماده اداره جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز خروج سوریه و یمن و بسیاری از کشورهای اسلامی از نظام اقتصادی جهان به اروپا ضربه زده است اما همه اینها نقشه جامع آمریکا است.

به گزارش تحلیل ایران، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه صبح امروز در همایش پدافند غیرعامل که در سالن همایش‌های صدا و سیما در حال برگزاری است، بابیان اینکه اندیشه جنگ هنوز نزد قدرت‌های بزرگ به عنوان مهم‌ترین راه حل سیاسی تلقی می‌شود، گفت: هنوز عبارت رایج که «جنگ ادامه سیاست است به طریق دیگر، و صلح ادامه جنگ است به طریق دیگر» متاسفانه فضای ذهنی بازیگران اصلی صحنه قدرت و سیاست در جهان را شکل می‌دهد.

وی افزود: به آن اندازه که قدرت‌های بزرگ برای مهیا شدن اداره جنگ‌ها ظرفیت تولید می‌کند بیشتر از اندیشه ظرفیت‌سازی برای صلح هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش بازدارندگی را یک اصل مهم در عالم سیاست دانست و اظهار داشت: بازدارندگی در عین حال یک واقعیت شکست‌پذیر هم است و اشتباه و خطا در سیاست‌مداران یک امری طبیعی است و بسیاری از جنگ‌ها هم در همین فضای برآوردهای غلط رخ داده است.

سردار سلامی آمریکا را صحنه‌گردان اصلی وقایع تلخ و هدایت‌کننده سیاست‌های اروپا دانست و ادامه داد: همه اینها ناشی از تاثیرات جنگ جهانی دوم بود امروز آمریکا سلطه اقتصادی خود بر اروپا را دایر کرده است. امروز خروج سوریه و یمن و بسیاری از کشورهای اسلامی از نظام اقتصادی جهان به اروپا ضربه زده است اما همه اینها نقشه جامع آمریکا است.

وی تصریح کرد: باید آماده ادراه جنگ‌های متنوع نیابتی و مستقیم باشیم.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :