موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21359 :کد

0

تکفیری‌ها ابزار استکبار برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۳۱۷   
 تحلیل ایران -تکفیری‌ها ابزار استکبار برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه سعودی‌ها نوکر آمریکا و صهیونیست‌ها هستند، گفت: داعش، تکفیری‌ها و بوکوحرام ابزار استکبار برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله نوری‌همدانی ظهر امروز در دیدار با اساتید و هیئت علمی دانشگاه نیروی انتظامی امین، با اشاره به اینکه هر انسانی در زندگی دارای سه مسئولیت فردی، اجتماعی و شغلی است، اظهارداشت: خداوند انسان را موجودی با استعداد و شایستگی‌های فراوان آفریده است و به وی اختیار داده تا از آن‌ها با نحو شایسته‌ای استفاده کند.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه انسان در ابتدای تولد موجودی ناپخته است که وظیفه دارد خود را در این دنیا بسازد، افزود: دنیا یک دانشگاه و محل تربیت است که انسان‌ها باید با تدبر در نظم، حکمت و حرکت آن درس بگیرند.

 

استاد برجسته حوزه با تاکید بر اینکه باید برای حرکت و تربیت نفس خود در دنیا بر‌اساس سه اصل علم، ایمان و عقل حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: هر‌قدر بیشتر در راه علم و کسب آن حرکت کنیم بیشتر در راه رسیدن به کمال قدم برداشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه دومین اصل که باید در تربیت نفس و خود‌سازی باید لحاظ شود ایمان است، تاکید کرد: تمام پیامبران آغاز رسالت و دعوت خود را از ایمان و اعتقاد شروع کرده‌اند و اگر این ایمان و اعتقاد نباشد، نمی‌توان پیشرفتی را برای خود متصور بود.

 

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه ایمان و اعتقاد نتیجه توکل بر خداوند و معرفت است، افزود: ایمان به خدا، قیامت، معاد، نبوت و امامت از جمله اصولی است که در قرآن هم به آن توصیه شده و راه به‌دست آوردن آن تدبر در دنیا ذکر شده است.

 

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه حرکت موجودات عالم همه منظم است، تاکید کرد: اصل سوم حاکم در رفتارهای انسان عقل است، که با علم تفاوت بسیار دارد و در واقع عقل راهکار تشخیص حق از باطل است.

 

وی با اشاره به اینکه ایمان و علم و همراه با عقل همان بصیرت است، تصریح کرد: بصیرت در بزنگاه‌ها باید به کار گرفته شود واین بدون به‌کار گرفتن عقل ممکن نیست.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی از دیگر مسئولیت‌های مهم بر دوش انسان است، تصریح کرد: هر مسلمانی باید به وضعیت جامعه خود توجه داشته باشد و در واقع این از اصول مسلمانی است.

 

استاد برحسته حوزه با اشاره به اینکه هر مسلمانی باید در عصر حاضر وضعیت نامساعد مسلمانان را در یمن و عربستان و بحرین و سایر کشورها مدنظر قرار دهد، افزود: عربستان نوکر آمریکا و اسرائیل است و پول نفت و گازش بر روی سفره آن‌ها خرج می‌شود و ادعای خادم الحرمینی هم دارد و این خلاف اسلام و مسلمانی است.

 

وی تصریح کرد: با ایجاد تکفیری‌ها تفرقه در بین مسلمانان ایجاد کرده و میدان را برای استکبار و صهیونیست‌ها باز می‌کنند.

 

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه ایران بیداری اسلامی را سرلوحه کار خود قرار داده و نقشی برجسته در بیداری کشورهای منطقه داشته است، افزود: این مسئولیت اجتماعی هر کسی است و ایران هیچ گاه از موضع مبارزه با ظلم خود کوتاه نمی‌آید.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :