موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/21379 :کد

0

اجرای درست قانون انتخابات اولویت عوامل اجرایی قرار گیرد

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۰۰
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -اجرای درست قانون انتخابات اولویت عوامل اجرایی قرار گیرد

عضومجلس خبرگان رهبری گفت: اجرای درست قانون انتخابات اولویت عوامل اجرایی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی«تحلیل ایران»، آیت‌الله نورالله طبرسی امروز در همایش روسای ستادهای انتخابات استان‌های شمالی کشور، از انتخابات به‌عنوان آزمایش و آزمونی مهم برای مجریان یاد کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی نعمت بزرگ و هدیه الهی برای مردم این سرزمین است.

 

وی افزود: انتخابات به‌گونه‌ای انجام شود که حضور باشکوه مردم را داشته باشیم و جانب‌داری از حزب و گروه خاصی نباید انجام شود.

 

طبرسی با بیان اینکه مجریان صرفاً وظیفه اجرا و نظارت بر قوانین انتخابات را بر عهده دارند، تصریح کرد: حضور باشکوه مردم در 22 بهمن و روز قدس بسیاری از توطئه‌ها را خنثی می‌کند و حضور مردم در انتخابات از حرکت‌های مهم در تدوام انقلاب و دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی است.

 

امام‌جمعه ساری گفت: عده‌ای آرزوی داشتن نظامی همانند جمهوری اسلامی را در دنیا دارند و این نگاه امروز وظیفه مجریان انتخابات را سنگین‌تر می‌کند.

 

وی ادامه داد: رئیس دولت تدبیر و امید قانونمند است و عوامل برگزارکننده انتخابات باید مراقب اجرای درست قانون باشند.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز مدیران این دولت به خوبی در حال انجام وظایف خود هستند و مجریان انتخابات در واقع رابط بین مردم و حکومت هستند.

 

عدم استفاده از امکانات دولتی در انتخابات

 

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران نیز گفت: نظام جمهوری اسلامی بر اساس آرای مردم مدیریت‌شده و تداوم‌یافته است.

 

وی، معیار برگزاری انتخابات برای مجریان را قانون و مقررات دانست و افزود: با توجه به وجود سلایق سیاسی مختلف نمی‌توان قانون انتخابات را تفسیر کرد.

 

وی بر ضرورت رعایت عدالت در انتخابات تأکید کرد و گفت: مسئولان دولتی نباید از امکانات و تجهیزات به نفع گروه خاصی استفاده کنند.

 

استاندار مازندران با اشاره به اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات نظام جمهوری اسلامی را پایدارتر می‌کند، افزود: وجود رقابت در انتخابات برای آمدن مردم پای صندوق‌های رأی بسیار اهمیت دارد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :