موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21383 :کد

0

مرکل روسای احزاب هم پیمانش را فراخواند

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۳
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -مرکل روسای احزاب هم پیمانش را فراخواند

مرکل روسای احزاب حاضر در ائتلاف دولتش را به شرکت در نشستی فوق العاده به منظور بررسی این بحران فراخواند.

«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان به دنبال اولتیماتوم نخست وزیر ایالت 'بایرن' در باره تغییر رویکردش در قبال بحران پناهجویان و آوارگان، روسای احزاب حاضر در ائتلاف دولتش را به شرکت در نشستی فوق العاده به منظور بررسی این بحران فراخواند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اینترنتی «لوکال» (local) با ذکر این خبر افزود: قرار است در این نشست طرح های جدیدی در زمینه کنترل بیشتر بر روند پذیرش پناهندگان و نیز نحوه مقابله با وضع بغرنج در مرز اتریش که روزانه هزاران آواره از آنجا راهی آلمان می شوند، ارائه شود. 
مرکل در عین حال با توجه به ادامه روند ورود آوارگان از کشورهای بالکان به آلمان، امکان بهبود فوری بحران کنونی را بعید دانسته و شکیبایی بیشتر را در این زمینه خواستار شده است. 
«هورست زیوفر» نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی (CSU) آلمان بتازگی از دولت خواسته بود تا قبل از یکشنبه آینده رویکرد خود را در قبال سیاست مهاجرت تغییر دهد.
وی گفت تا یکشنبه منتظر خواهد ماند تا ببیند آیا درخواست های ایالت بایرن برای کنترل و محدودیت روند ورود مهاجران به برلین شنیده می شود یا نه و اگر موفقیتی در این زمینه به دست نیاورد گزینه های احتمالی را بررسی خواهد کرد. 
مرکل قرار است روز شنبه با زیوفر رئیس حزب سوسیال مسیحی و هم ائتلافی اتحادیه دمکرات مسیحی (CDU) به ریاست مرکل در ایالت بایرن دیدار کند.
روزنامه «زوددویچه زایتونگ» روز چهارشنبه نوشت، این دو مقام آلمانی سپس در روز یکشنبه با «زیگمار گابریل» رئیس حزب سوسیال دمکرات (SPD) دیدار خواهند کرد. 
زیوفر اقدام اتریش در زمینه هدایت هزاران آواره و پناهجو به مرز آلمان را بدون کسب اجازه از برلین جنجال برانگیز توصیف کرد.
هجوم آوارگان به مرزهای اروپا تنش هایی را بین دولت های این قاره و همسایگانشان در بالکان درباره نحوه مدیریت این بحران بی سابقه برانگیخته است. 
دست کم 318 هزار پناهجو از زمان آغاز این بحران در ماه آگوست 2015 (مرداد 94) بطور عمده وارد ایالت های جنوب شرق آلمان شده اند. 
نخست وزیر ایالت بایرن تاکنون بارها برداشتن گام های فوری را برای مقابل با هجوم آوارگان خواستار و از جمله اعمال محدودیت هایی در آلمان را برای پذیرش مهاجران و احداث مراکز پذیرش در مرزها به منظور بررسی دقیق درخواست پناهندگیشان پیشنهاد داده است. 
وی حتی تهدید کرده است از دولت فدرال در دادگاه قانون اساسی آلمان شکایت خواهد کرد. 
آلمان اعلام کرده است تا پایان سال جاری میلادی میزبان 800 هزار پناهجو و آواره ای خواهد بود که عمدتا در نتیجه سیاست های تهاجمی غرب و آمریکا در کشورهایشان از خانه و کاشانه خود متواری شده اند. 
این پناهجویان بیشتر از کشورهای سوریه، عراق و افغانستان هستند.
مقامات بایرن دیروز سه شنبه پلیس مرزی اتریش را به انتقال هزاران آواره به آلمان متهم کردند. 
با وجود چنین لفاظی هایی، برلین ظاهرا تمایلی به انتقاد از اتریش ندارد و تاکنون فقط اعلام کرده که از زمان آغاز بحران مهاجرت در «تماس دائم» با مقامات وین بوده است.
سازمان ملل دیروز سه شنبه در تازه ترین گزارش خود درباره این بحران اعلام کرد، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از 700 هزار آواره از طریق مدیترانه وارد اروپا شده اند. از این تعداد سه هزار و 210 نفر در دریا جان باخته یا ناپدید شده اند.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :