موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21397 :کد

0

استقبال معاون وزیر خارجه آمریکا از حضور ایران در نشست وین

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -استقبال معاون وزیر خارجه آمریکا از حضور ایران در نشست وین

معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایران بخشی از مذاکرات بر سر آینده سوریه خواهد بود.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایران بخشی از مذاکرات بر سر آینده سوریه خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری رویترز، آنتونی بلینکن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در گفت‌وگو با فرانس 24 تصریح کرد: واضح است که ایران بخشی از مذاکرات درباره آینده سوریه خواهد بود. ما از مشارکت ایران استقبال می کنیم.

 

جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز روز سه شنبه تاکید کرد که باید از ایران برای حضور در مذاکرات بین المللی وین درباره بحران سوریه دعوت شود و بستگی به ایران دارد که این امر را بپذیرد یا نه.

 

معاون وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به عملیات نظامی روسیه و سوریه گفت که آنها در سوریه پیروز نخواهند شد و تنها قادر خواهند بود مانع از سقوط بشار اسد رییس جمهور این کشور شوند.

 

وی افزود: روسیه هم اکنون از نفوذ و توانایی بیشتری برای تغییر اسد و سوق دادن سوریه به سمت انتقال سیاسی دارد و تمام طرف ها بر این باورند که هیچ راه حل نظامی در سوریه وجود ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرضیه افخم، سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن تایید دعوت به عمل آمده از ایران برای شرکت در نشست یک روزه وین درباره سوریه گفت که محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در این نشست که روز جمعه برگزار خواهد شد شرکت می کند.

 

سوریه بیش از چهار سال است که درگیر جنگ داخلی و شورش گروه های مخالف علیه بشار اسد است. این درگیری ها تاکنون تلفات زیادی در پی داشته و منجر به آواره شدن میلیون ها سوری شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :