موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21400 :کد

0

وزرای خارجه ۱۰کشوردرنشست وین درباره بحران سوریه شرکت می‌کنند

  چهارشنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -وزرای خارجه ۱۰کشوردرنشست وین درباره بحران سوریه شرکت می‌کنند

یک مقام دیپلماتیک می‌گوید در حدود وزرای خارجه از ۱۰ کشور جهان در نشست وین که در ۳۰ اکتبر (۸ آبان) درباره بحران سوریه تشکیل خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

یک مقام دیپلماتیک می‌گوید در حدود وزرای خارجه از 10 کشور جهان در نشست وین که در 30 اکتبر (8 آبان) درباره بحران سوریه تشکیل خواهد شد، شرکت خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، وزرای خارجه روسیه، آمریکا، عربستان سعودی و ترکیه نشستی را عصر فردا (پنج‌شنبه) برگزار خواهند کرد و سایر شرکت کنندگان نیز در 30 اکتبر به مذاکرات خواهند پیوست.

 

پیشتر خبر حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، و نیز سامح شکری، وزیر خارجه مصر،‌ و همچنین فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خبر حضور خود در نشست وین را تأیید کردند.

 

مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه با تأیید دعوت به عمل آمده از ایران برای شرکت در اجلاس یک روزه وین اتریش درباره سوریه گفت: وزیر امور خارجه ایران در این اجلاس که روزه جمعه خواهد بود شرکت می‌کند.

 

فرانک-والتر اشتاین‌مایر نیز روز جمعه (8 آبان) درنشست وین حضور خواهد داشت. لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه، نیز اعلام کرده در این گفتگوهای شرکت خواهد کرد.

به گفته این منبع دیپلماتیک، وزرای خارجه عراق، لبنان، اردن و انگلستان نیز در نشست حضور خواهند داشت.

 

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در نشست جمعه در وین پیشنهاد داده بود که تعداد شرکت کنندگان در این مذاکرات افزایش یابد. "فکر می‌کند که در حدود دو جین کشور و سازمان مناسب باشد."

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :