موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21486 :کد

0

امضای قرارداد نظامی بی سابقه بین روسیه و صربستان

  پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ — ۰۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -امضای قرارداد نظامی بی سابقه بین روسیه و صربستان

دولت صربستان با امضای قراردادی نظامی با روسیه سعی می کند از حمایت این کشور در مقابل قدرت های اروپایی بهره بگیرد.

دولت صربستان با امضای قراردادی نظامی با روسیه سعی می کند از حمایت این کشور در مقابل قدرت های اروپایی بهره بگیرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، الکساندر وچیچ نخست وزیر صربستان برای امضای قراردادی نظامی به کشور سوریه سفر کرده است. گفته می شود این قرارداد در تاریخ این دو کشور بی سابقه بوده است.

در این قرارداد روسیه متعهد به تجهیز و نگهداری سامانه های موشکی صربستان شده که بیشتر موضوع قرارداد موشک های نورا خواهد بود.

در چارچوب این برنامه تعمیر و نگهداری همچنین قراردادی با شرکت کاماز روسیه برای تجهیز سامانه های صربستان و مجهز شدن این سامانه ها به تجهیزات روسی منعقد می شود.

در تاریخ دو کشور سابقه نداشته قراردادی نظامی در این سطح به امضا برسد. صربستان امیدوار است بتواند از حمایت روسیه در همکاری های فنی و نظامی دو کشور در آینده برخوردار شود.

هنوز جزئیاتی از این قرارداد منتشر نشده است ولی مانند سامانه موشکی که روسیه به ایران فروخته است صربستان نیز سامانه موشکی اس ۳۰۰ از روسیه خواهد گرفت.

ستاد کل ارتش صربستان خاطر نشان کرد موضوع مربوط به مقابله با موشک های تاکتیکی بالستیکی است که تنها اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، آن را در منطقه در اختیار دارند.

دولت صربستان با امضای قراردادی نظامی با روسیه سعی می کند از حمایت این کشور در مقابل قدرت های اروپایی بهره بگیرد. صربستان همچنین ده ها فروند بالگرد دریافت خواهد کرد که بهای دو فروند از آن تا کنون پرداخت شده است.

منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :