موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علم و فناوری

a/21518 :کد

0

لزوم وجود امنیت برای ورود اشیا به اینترنت

  پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -لزوم وجود امنیت برای ورود اشیا به اینترنت

مدیرگروه فن‌آوری امنیت اطلاعات و سامانه‌ها در مرکز تحقیقات مخابرات ایران تاکید کرد: ورود اشیا به دنیای اینترنت نیاز مبرم به برقراری امنیت دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمدحسام تدین با بیان این‌که 15 میلیارد شیء تا سال 2020 وارد شبکه اینترنت شده و با یکدیگر به تعامل خواهند پرداخت، اظهار کرد: همه اشیاء، آبجکت‌ها و عناصر مختلف تمایل زیادی برای ورود به شبکه‌های اینترنتی و تبادل اطلاعات با یکدیگر دارند و این موضوع می‌تواند حریم خصوصی و امنیت آن را با تهدید مواجه کند.

 

او ادامه داد: به همین خاطر، هدف از برگزاری سمینارهایی با محوریت امنیت این است که کارشناسان و مدیران مجموعه‌های مختلف را در خصوص نوع تهدیدها و آسیب‌های احتمالی حریم خصوصی کاربران آگاه کند.

 

وی افزود: در واقع، فن‌آوری‌های ارایه شده در این راستا می‌تواند بسیار مثبت و مفید واقع شده و زمینه شکل‌گیری یک انقلاب اقتصادی را در کشور فراهم کند. البته برای دستیابی به این منظور باید رویکرد و نگاه مناسبی به فن‌آوری‌های جدید داشته باشیم و بتوانیم مسایل اقتصادی، مسایل فن‌آورانه و امنیتی را توامان مدنظر قرار دهیم.

 

تدین با تاکید بر این‌که ایجاد امنیت در خصوص اینترنت اشیاء، ثمرات بی‌شماری برای کشور دارد، تصریح کرد: تحقق این امر نیاز به راهکارهای متعددی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به‌کارگیری فن‌آوری‌های جدید و «بومی‌سازی» شده را عنوان کرد. البته کشور ما در این زمینه نوپاست و تاکنون نتوانسته فعالیت قابل توجهی در این خصوص انجام دهد. از این‌رو می‌توان گفت جلب توجه مدیران و مسوولان برای سرمایه‌گذاری و شکوفایی امنیت بومی‌سازی شده برای اینترنت اشیاء، هدف اصلی برگزاری سمینارهایی با موضوعات مذکور به‌شمار می‌رود.

 

مدیرگروه فن‌آوری امنیت اطلاعات و سامانه‌ها در مرکز تحقیقات مخابرات خاطرنشان کرد: کشور ما در این رابطه بسیار جوان بوده و علاقه زیادی به فن‌آوری ارتباطات دارد. به همین خاطر اساتید دانشگاه و دانشجویان باید برای پژوهش و فعالیت بیشتر در این زمینه ترغیب شوند.

 

منبع: ایسنا

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :