موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/21603 :کد

0

سردار قربانی: کنفرانس افق نو افق جدیدی را به ملت‌ها می‌دهد

  پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -سردار قربانی: کنفرانس افق نو افق جدیدی را به ملت‌ها می‌دهد

سردار قربانی خطاب به شرکت‌کنندگان کنفرانس افق نو در تهران گفت: پیام نظام جمهوری اسلامی ایران را به مبارزان و مجاهدان دنیا برسانید.

سردار قربانی خطاب به شرکت‌کنندگان کنفرانس افق نو در تهران گفت: پیام نظام جمهوری اسلامی ایران را به مبارزان و مجاهدان دنیا برسانید.

 

به گزارش خبرنگار تسنیم، سومین روز از کنفرانس بین‌المللی افق نو با حضور پژوهشگران، اندیشمندان، روزنامه‌نگاران و اهالی قلم در حوزه ضد استکبار برگزار شد.

سردار قربانی از سرداران 8 سال دفاع مقدس در سومین روز کنفرانس افق نو صحبت کرد و گفت: سکاندار این انقلاب، امام خمینی(ره)، هم فرزند شهید و هم پدر شهید است و در حقیقت ایشان مجاهدت را از خودشان شروع کردند.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب تهاجم‌ها علیه ما شروع شد و حزب‌های مختلف مسلحانه و غیرمسلحانه قد علم کردند اما شکست خوردند؛ چرا که مردم پشت این نظام بودند. دشمنان 6 ماه اول سال 59 را برای کودتا علیه نظام جمهوری اسلامی در نظر گرفته بودند که ناموفق بودند و در 6 ماهه دوم صدام با تمام قدرت به کشور ما حمله کرد که البته در این عرصه هم شکست خورد.

سردار قربانی که از اندیشمندان و فعالان حقوق بشر شرکت‌کننده در کنفرانس افق نو خواست پیام نظام جمهوری اسلامی را به همه مبارزان و مجاهدان دنیا برسانند، افزود: دشمنان به ما حمله کردند اما چون ما از رهبرمان پیروی می‌کردیم خدا به ما کمک کرد. در جریان جنگ 8 ساله می‌بینیم که آمریکا از رژیم بعث عراق پشتیبانی کرد، 44 کشور به صدام امکانات دادند که این امکانات از هواپیما گرفته تا دیگر ادوات جنگی را شامل می‌شد. ما از 13 کشور اسیر گرفتیم که در رژیم عراق علیه ایران می‌جنگیدند اما باز هم نتوانستند غلبه کنند.

وی در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: ما در روزهای اول انقلاب هیچ تولیدی نداشتیم اما امروز سلاح و موشک را خودمان تولید می‌کنیم و اگر هر متجاوزی بخواهد به ایران اسلامی چپ نگاه کند، آن را با خاک یکسان خواهیم کرد. 

سردار قربانی گفت: ما در خدمت مجاهدینی هستیم که در جبهه ضد استکبار و ضد استعمار هستند؛ ما پشتیمان مظلومین هستیم و مخالف صددرصد تروریسم می‌باشیم و به‌همین واسطه حضور مستشاران ما در عراق، یمن، سوریه و... مقابله با تروریسم است. آمریکا و اسرائیل تروریست را درست کردند و سپس به نام اسلام به پیکر جهانیان انداختند و شما اکنون می‌بینید که اشخاصی چون سردار همدانی که 35 سال در راه اسلام و دفاع از نظام اسلامی مجاهدت کردند، برای دفاع از ارزش‌ها فدا شد. 

سردار قربانی در پایان سخنان خود گفت: کنفرانس افق نو افق جدیدی را به ملت‌ها می‌دهد؛ باید تلاش کنیم که مصداق عملی آیه «اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم» را در برابر متجاوزان پیاده کنیم.

خانم اسلام محمد روزنامه‌نگار نیز در این کنفرانس سخنرانی کرد و با اشاره به اهمیت رسانه گفت: رسانه بزرگترین ماهیت روی زمین است که می‌تواند جای گناهکار و بی‌گناه را عوض کند؛ رسانه‌های آمریکایی یک سیاست دارند و آن هم این است که مسلمانان را تروریست جلوه دهند که خطاکار هستند در حالی که هیچ وقت ازگناه سفیدپوستان سخن نمی‌گویند.

وی افزود: برای مثال در روزنامه‌ها پیام می‌دهند که شهر نیویورک از دست سیاهان در امان نیست و یا قربانیان سیاه کمتر دیده می‌شود که در رسانه‌ای معرفی شوند و در اجرای عدالت نسبت به آنها در برابر سفیدپوستان بسیار کم اهمیت‌تر کار می‌کنند. این رسانه‌ها می‌خواهند رنگ سیاه‌پوستان را در آمریکا هدف قرار دهند و رسانه‌هایشان به‌طور واقعی نشان نمی‌دهند که چه اتفاقی در جامعه‌شان در حال رخ دادن است. به عنوان نمونه در برخورد یک سفیدپوست با سیاه‌پوست می‌گویند او در موقعیت دفاع از خود در برابر یک سیاه قرار داشته و بی‌گناه است! 

خانم اسلام محمد ادامه داد: طبق تحقیقات بیش از 50 درصد آمریکایی‌ها اطلاعات غلطی از اسلام دارند؛ نژادپرستان و اسلام هراسان هم می‌خواهند در میان مردم جهان این احساس را ایجاد کنند که مسلمانان تروریست هستند و البته برای این کار برنامه‌ریزی هم داشتند.

این روزنامه‌نگار برای اثبات سخن خود به ذکور نمونه‌ پرداخت و گفت: برای مثال کشته شدن شارلی‌ ابدو  پوشش رسانه‌ای بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های آمریکا داشت در حالی که کشته شدن 3 دانشجوی مسلمان در آمریکا شاید کمتر از نیم روز هم پوشش رسانه‌ای نداشت. توجه کنید که در آمریکا هیچ‌گاه مسیحیت محکوم نمی‌شود ولی زمانی که غیرمسلمانان توسط مسلمانان کشته شوند، آنها اسلام را مقصر می‌دانند. 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :