موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/21648 :کد

0

شبکه های اجتماعی عامل۵۰درصد طلاق درامارات

  پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -شبکه های اجتماعی عامل۵۰درصد طلاق درامارات

منابع خبری عربی اعلام کردند، شبکه های اجتماعی اینترنتی عامل ۵۰ درصد متارکه همسران در امارات است.

منابع خبری عربی اعلام کردند، شبکه های اجتماعی اینترنتی عامل 50 درصد متارکه همسران در امارات است.

تارنمای شبکه خبری العربیه دراین باره نوشت، امروزه صفحات اجتماعی به عامل مهمی در جدایی همسران از یکدیگر در کشورهای عربی تبدیل شده است.
' یا من یا واتس آپ' ... این سخنی بود که یک زن جوان به همسرش گفت و پاسخ همسرش این بود که صفحه اجتماعی واتس آپ را به او ترجیح می دهد.
آخرین آمار از موارد طلاق در امارات نشان می دهد که طلاق و جدایی همسران در این کشور اخیرا به طور چشمگیری افزایش یافته است.
جدید ترین مورد طلاق مربوط به زوجی است که بعد از 10 سال از یکدیگر جدا شده اند.
برپایه این گزارش، افزایش موارد طلاق در امارات موجب شده است اداره ازدواج و راهنمایی خانواده در پی بررسی و تحقیق در باره علل آن برآید.
حوادث مشابه و چالش هایی که جامعه عربی در زمینه طلاق با آن روبه روست؛ جملگی پیامدهای دعوای زن و شوهرها بر سر استفاده از صفحات اجتماعی است .
یکی از مشاوران امور خانواده در این باره می گوید مثلا در یک مورد مرد از همسرش خواسته بود برنامه واتس آپ را بر روی تلفن همراهش نصب نکند اما چندی بعد زن تغییر نظر داد و از این برنامه در ارتباطات خود استفاده کرد.
بخش ارشاد خانواده در امارات، شمار اختلاف ها میان همسران را در سال جاری بالغ بر پنج هزار مورد برشمرده که یک هزار مورد آن به طلاق انجامیده است و به این ترتیب 50 تا 60 درصد این اختلافات به مساله استفاده از صفحات اجتماعی مربوط می شود.
با آنکه شبکه های اجتماعی می توانند ابزار مفیدی باشند اما اکثر افراد نمی دانند که چطور باید از آن به درستی استفاده کرد که همین مساله می تواند فناوری های جدید را به ابزاری مخرب تبدیل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :