موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21650 :کد

0

آمریکا بافروش قطعات تبدیلی بمب های هوشمندبه ترکیه موافقت کرد

  پنجشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -آمریکا بافروش قطعات تبدیلی بمب های هوشمندبه ترکیه موافقت کرد

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه از موافقت وزارت خارجه این کشور با فروش تجهیزات تبدیل بمب های معمولی به بمب های هوشمند به دولت ترکیه به عنوان یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موافقت کرده است.

وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه از موافقت وزارت خارجه این کشور با فروش تجهیزات تبدیل بمب های معمولی به بمب های هوشمند به دولت ترکیه به عنوان یکی از اعضای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) موافقت کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز ، وزارت دفاع آمریکا درشرح فروش تجهیزات تبدیلی ساخت بمب های هوشمند به ارزش 70 میلیون دلار علاوه بر نام بردن از ترکیه به عنوان عضو ناتو افزود: آنکارا شریک مهم آمریکا در ائتلاف ضد داعش در سوریه است.

 

قانونگذاران کنگره آمریکا 15 روز فرصت دارند تا با این اقدام دولت آمریکا مخالفت کنند اما بعد از این مهلت دو دولت امکان خواهند یافت بر سر جزئیات آن مذاکره کنند.

 

آژانس همکاری های امنیتی دفاعی آمریکا که ناظر بر فروش تسلیحات آمریکایی به خارج است به اعضای کنگره گفته است دولت ترکیه خواستار خرید یک هزار قطعه برای تبدیل بمب های غیر هدایت پذیر به بمب های هوشمند با استفاده از سامانه های هدایتی مبتنی بر سیستم موقعیت یاب پایگاه های جهانی شده است.

 

این آژانس در پایگاه اینترنتی خود خطاب به قانونگذاران آمریکایی نوشته است: منافع ملی ایالات متحده آمریکا اقتضا می کند که به همپیمان خود در پیمان آتلانتیک شمالی (ترکیه) کمک کند تا توانمندی های خود را افزایش دهد و آماده دفاع از خود و حفظ این توانمندی باشد.

 

این پیام افزوده است: قرارداد پیشنهادی، توان نیروی هوایی ترکیه را در دفاع از سرزمین خود و کار با سایر اعضای پیمان ناتو افزایش خواهد داد.

 

وزن هر یک از این بمب ها که پیشتر نیز به رژیم صهیونیستی فروخته شده، 113 کیلوگرم است و قدرت نفوذی آن معادل بمب های یک تنی است.

 

بمب های هوشمند دارای قدرت رهگیری خودکار با دقت طراحی شده تا زیان و آسیب بیشتری به هدف وارد کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :