موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تعاون و اشتغال

a/21664 :کد

0

تسهیلات اعتباری ۵۰۰ تعاونی ضمانت شد/هر ضمانت‌نامه ۶ برابر

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۰۱:۱۳
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -تسهیلات اعتباری ۵۰۰ تعاونی ضمانت شد/هر ضمانت‌نامه ۶ برابر

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از ضمانت تسهیلات ۵۰۰ تعاونی، امکان صدور ۱۸۰۰ میلیارد تومان ضمانت‌نامه و رتبه‌بندی تعاونی‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون از ضمانت تسهیلات 500 تعاونی، امکان صدور 1800 میلیارد تومان ضمانت‌نامه و رتبه‌بندی تعاونی‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مهدی حسین نژاد با اشاره به اینکه عملکرد یکساله گذشته صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون نشان دهنده رشد تأمین مالی در تعاونی‌ها است،‌ اظهار داشت: در فاصله یکسال گذشته به اندازه 5 سال گذشته کار شد، چرا که علاو بر بسترسازی، در روند صدور ضمانت‌نامه تسهیلاتی ایجاد شد.

وی در این گفت‌وگو  به عدم توجه به تعهدات صندوق در سال‌های ابتدای تأسیس اشاره کرد و گفت: سخت‌گیری‌های بسیاری در گذشته وجود داشت که این امر منجر به کاهش صدور ضمانت‌نامه شده بود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون همچنین از انعقاد تفاهم‌نامه با اتحادیه‌های تعاونی و بانک‌ها خبر داد و گفت: از این افراد دعوت کردیم و ضمن آشنا کردن آنها با روند فعالیت‌ها، تفاهم‌نامه‌های امضا شد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر ضمانت‌نامه اعتباری ابزارهای جدید تأمین مالی برای تعاونی‌ها تعریف شده است، گفت: ضمانت معاملات هم از جمله این ابزارها بود که با استقبال مواجه شد.

این مقام مسئول تأکید کرد: شرکت‌ پشتیبانی امور دام، ذوب‌آهن اصفهان، بازرگانی دولتی، بورس کالای ایران و بسیاری از نهادهای بزرگ ذی‌نفع تعاونی‌ها وارد تفاهم با صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون شدند.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر ظرفیت خالی در صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون برای صدور ضمانت‌نامه و تأمین مالی تعاونی‌ها وجود دارد، گفت: سرمایه صندوق 180 میلیارد تومان که تا 10 برابر امکان صدور ضمانت‌نامه وجود دارد، یعنی بیش از 80 درصد ظرفیت صندوق همچنان خالی است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون همچنین در ادامه به رتبه‌بندی تعاونی‌های کشور در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد و گفت: در صورت رتبه‌بندی تعهداتی هم برای صندوق نسبت به صدور ضمانت‌نامه ایجاد می‌شود.

وی گفت:‌ تعاونی‌هایی که در رتبه بالاتری قرار دارند، ضمانت‌نامه‌های بیشتری و تسهیلات با شرایط آسان‌تری از صندوق دریافت خواهند کرد.

منبع: فارس

                               

تعاون     تسهیلات     سرمایه گذاری     بورس        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :