موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/21679 :کد

0

هر کس به ریسمان ولایت چنگ نزند عاقبت بخیر نمی‌شود

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۹
تعداد بازدید : ۳۱۲   
 تحلیل ایران -هر کس به ریسمان ولایت چنگ نزند عاقبت بخیر نمی‌شود

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: هر کس به ریسمان ولایت چنگ نزند عاقبت بخیر نمی‌شود زیرا راه ولایت فقیه امروزه ادامه‌دهنده راه انبیا و معصومان است.

 

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: هر کس به ریسمان ولایت چنگ نزند عاقبت بخیر نمی‌شود زیرا راه ولایت فقیه امروزه ادامه‌دهنده راه انبیا و معصومان است.

 

به گزارش تحلیل ایران از شهرستان آمل، سردار موسی امیری پنج‌شنبه‌شب در دهمین یادواره سرداران و 24 شهید مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بلوار طالب‌آملی این شهرستان با اشاره به چگونگی عاقبت به خیر شدن انسان‌ها، اظهار کرد: عاقبت در لغت به معنای سرانجام، فرجام و نتیجه امور است زیرا هر کاری آغاز و پایانی دارد و آن کاری مهم است که علاوه بر آغاز پسندیده به سرانجام نیک برسد.

وی با اعلام اینکه یک کشاورز با انجام مراحل کاشت و داشت به امید برداشت محصول می‌کوشد، افزود: در جامعه نیز مهندسی به امید پایان پروژه و رسیدن به نتیجه مطلوب گام برمی‌دارد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر اینکه ضرب‌المثل‌های زیادی در مورد نتیجه، عاقبت و پایان خیر امور در بین مردم مطرح است، تصریح کرد: واژه خیر نیز در مقابل واژه شر بیان شده است و نفی هر چه خوبی را شر شامل می‌شود.

این مسئول با اعلام اینکه عبادت، هدایت، اندیشه و علم واژگانی مشابه در تعریف خیر هستند، بیان کرد: عاقبت بخیری پایانی نورانی و سرانجامی خوش با فرجامی نیک و اثرگذار است.

امیری خاطرنشان کرد: در قرآن و روایات واژه‌های زیادی با مفهوم عاقبت بخیری آمده است، هر چند در کتاب انسان‌ساز قرآن خداوند انسان را به سرنوشت و سرگذشت پیشینیان و گذشتگان ارجاع می‌دهد و از ما می‌خواهد از آن دسته از افرادی که دچار حسن و سوء عاقبت شدند، درس بگیریم.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان اینکه داستان هابیل و قابیل، قوم لوط، حضرت نوح (ع)، حضرت یوسف، برادران و پدر بزرگوارشان نشانه‌هایی برای تفکر فراوان است، ادامه داد: این ارجاع باید با تفکر در دلایل حسن و سوء عاقبت همراه باشد.

این مسئول بیان کرد: محفل شهدا یکی از محافل مهم ذکر و یادآوری است که در آن دل‌دادگان به حریم ولایت گردهم آمدند.

امیری اظهار کرد: باید انسان در زندگی خود دغدغه عاقبت بخیری داشته باشد، هر چند باید نگران باشیم تا نکند در زندگی دنیایی عاقبت بخیر نشویم.

وی با تاکید بر اینکه افراد زیادی را سراغ داریم که پس از طاعت فراوان در یک لحظه به سوء عاقبت رسیدند و کسانی هم به حسن عاقبت دست یافتند، گفت: در بیان عاقبت‌اندیشی افراد به چهار دسته تقسیم می‌شوند که در دسته نخست افرادی قرار دارند که از ابتدا تا انتها عاقبت بخیر بودند و نمونه بارز آن انبیا، امامان و معصومان هستند.

امیری با اعلام اینکه در دسته دوم افرادی جای دارند که از ابتدا دچار ضلالت محض بوده و راه نجاتی برای آنها تصور نمی‌شود، افزود: در این دسته افرادی همانند شمر و یزید جای دارند.

وی با اشاره به دسته سوم آنها را افرادی دانست که گاهی در مسیر ضلالت و گاهی در راه هدایت بودند ولی با مراقبت و دقت حسن عاقبت پیدا کردند، ادامه داد: در دسته چهارم افرادی جای دارند که گاه در مسیر ضلالت و گاه در مسیر هدایت بوده ولی در نهایت به‌دلیل عدم مراقبت و بی‌دقتی دچار سوء عاقبت شدند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر اینکه باید با کمک و لطف الهی به همراه تلاش و پشتکار از خداوند حسن عاقبت طلب کنیم، یادآور شد: لطف خداوند همانند باران یکسان می‌بارد ولی انسان‌ها با توجه به ظرف‌شان به یک میزان دریافت ندارند.

این مسئول با اشاره به اینکه تقوا، صبر، تمسک به اهل بیت (ع) و معصومان و شهادت از عوامل حسن عاقبت است، بیان کرد: باید مقابل ناملایمات و تهاجم‌ها صبر پیشه کرد البته صبر به معنای تسلیم شدن نیست بلکه تحمل معنادار برای رسیدن به حسن عاقبت است.

امیری با اشاره به اینکه صبر پیامبران، معصومان و بزرگان تاریخ باید برای‌ ما درس باشد، اضافه کرد: هر کس به ریسمان ولایت چنگ نزند عاقبت بخیر نمی‌شود زیرا راه ولایت فقیه امروزه ادامه‌دهنده راه انبیا و معصومان است.

وی افزود: افرادی که لحظه‌ای از مسیر ولایت خارج شدند به بیراهه افتادند هرچند در فتنه سال 88 رزمندگان و نام‌آورانی با کارنامه درخشان داشتیم که با سرپیچی از ولایت دچار گرفتاری شدند.

امیری با اعلام اینکه اگر مردم و مسئولان لحظه‌ای از ولایت دوری کنند، دوست‌داران و خواهان ولایت آنها را رسوا می‌کنند، تأکید کرد: کشته شدن در راه خداوند و شهادت حسن عاقبت تضمینی برای انسان می‌آورد.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با تاکید بر اینکه شهادت در راه خداوند به همراه حرکت آگاهانه در امر شهادت ماندگاری را به همراه دارد، ادامه داد: در وصیت‌نامه بیشتر شهدا مشاهده می‌کنیم که سفارش برای قرار گرفتن در راه خداوند، امامان و ولایت فقیه دارند و در زمینه مسائل مادی و دنیوی حرفی به میان نمی‌آورند.

این مسئول بیان کرد: شهدا با حرکت آگاهانه خود هم عاقبت بخیری را خریدند و هم جامعه را آگاه و بیدار کردند.

امیری در پایان گفت: شهادت جان بر کفان نیروی انتظامی در راه مبارزه با مواد مخدر و سرکوبی اشرار، شهادت مدافعان حرم اهل بیت (ع) و پیروان راه معصومان نشان از این دارد که همچنان راه شهادت باز است.

منبع: فارس

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :