موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21762 :کد

0

بلژیکی ها متوقف کردن جنایت های رژیم صهیونیستی راخواستار شدند

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۰۹:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -بلژیکی ها متوقف کردن جنایت های رژیم صهیونیستی راخواستار شدند

سازمان های توسعه و همبستگی بلژیک با محکوم کردن جنایت های صهیونیست ها ، از دولت این کشور و اتحادیه اروپا خواستند اقدام های لازم برای متوقف کردن جنایت ها و اشغالگری های رژیم صهیوینستی انجام داده...

سازمان های توسعه و همبستگی بلژیک با محکوم کردن جنایت های صهیونیست ها ، از دولت این کشور و اتحادیه اروپا خواستند اقدام های لازم برای متوقف کردن جنایت ها و اشغالگری های رژیم صهیوینستی انجام داده و هرگونه ارتباط با شهرک های صهیونیست نشین را قطع کنند .

به گزارش تحلیل ایران؛ پایگاه خبری فلسطین الیوم ،اتحادیه کارگران بلژیک بیانیه ای را که به امضای تعداد زیادی از مسوولین سازمان های توسعه و همبستگی بلژیک رسیده بود ، در سایت اینترنتی خود منتشر کرد.
در این بیانیه بلژیکی ها در خصوص افزایش خشونت ها ضد فلسطینی ها به ویژه در بیت المقدس شدیدا ابراز نگرانی کرده و اقدام های تحریک آمیز شهرک نشینان صهیونیست با حمایت نظامیان این رژیم در مسجد الاقصی را عامل اصلی خشونت های جاری در فلسطین اشغالی دانسته اند .
سازمان های بلژیکی در ادامه تاکید کردند رویدادهای کنونی در بیت المقدس در حقیقت ادامه ستم هایی است که به چهار میلیون فلسطینی به دلیل اشغال سرزمینشان روا داشته می شود و جنگ سال 2014غزه نیز تنها یکی از فصل های خونین این جنایت ها بود .
بلژیکی ها در این بیانیه از دولت کشور خود خواسته اند از مقام های رژیم صهیوینستی بخواهند بازداشت اداری فلسطینی ها را متوقف کند.
این سازمان ها همچنین در این بیانیه خواستار تحریم فروش اسلحه به رژیم صهیوینستی و تعلیق همه گونه مشارکت ها و توافقنامه ها میان اتحادیه اروپا و رژیم صهیونیستی بر اساس بند دوم این توافقنامه شدند .
در بند دوم این توافقنامه تاکید شده است اگر هرگونه نقض حقوق بشری صورت بگیرد ، این توافقنامه همکاری لغو می شود .
وزارت بهداشت فلسطین پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که شمار شهدای انتفاضه مردم فلسطین از اول اکتبر(9مهر) تاکنون به 68 نفر رسید.
این وزارتخانه افزود: 14 نفر از این شهدا کودک هستند که حدود 21درصد از کل شهدا را تشکیل می دهند و 49نفر از شهدا نیز از اهالی بیت المقدس هستند .
اقدام های خشونت آمیز چند هفته اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها در مسجدالاقصی و زمزمه تقسیم زمانی و مکانی آن از سوی صهیونیست ها موجب شروع موج جدید درگیری ها در اراضی اشغالی شده است.

                               

بلژیک     فلسطین     صهیونیست     جنایت        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :