موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21767 :کد

0

طرح ۳ مرحله‌ای ایران در مذاکرات وین درباره سوریه

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۳   
 تحلیل ایران -طرح ۳ مرحله‌ای ایران در مذاکرات وین درباره سوریه

یک روزنامه فرامنطقه‌ای به نقل از منابعی در وزارت خارجه ایران، اعلام کرد هیئت ایرانی در مذاکرات وین در سوریه طرحی ۳ مرحله‌ای برای حل بحران این کشور، ارائه خواهد داد.

یک روزنامه فرامنطقه‌ای به نقل از منابعی در وزارت خارجه ایران، اعلام کرد هیئت ایرانی در مذاکرات وین در سوریه طرحی 3 مرحله‌ای برای حل بحران این کشور، ارائه خواهد داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مذاکرات برای یافتن راه‌حلی برای مناقشه در سوریه، روز پنجشنبه در پایتخت اتریش میان وزرای خارجه آمریکا، روسیه، ترکیه و عربستان آغاز شد و قرار است ایران نیز برای اولین بار در این مذاکرات حضور داشته باشد.

این مذاکرات روز جمعه با حضور چندین وزیر امور خارجه منطقه‌ای و اروپایی از جمله «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران ادامه خواهد یافت.

در همین راستا، روزنامه الحیات به نقل از منابعی در وزارت خارجه ایران نوشت: هیئت ایرانی در مذاکرات وین درباره بحران سوریه طرحی ارائه خواهند داد که شامل 3 مرحله است؛ نخست: مبارزه با تروریسم و گروه‌های تکفیری و پایان دادن به حضور این گروه‌ها در اراضی سوریه، دوم: اجرای اصلاحات سیاسی در سوریه و حمایت از گفت‌وگوهای سوری- سوری برای تقویت وحدت ملی، مرحله سوم نیز شامل اجرای طرح بازسازی سوریه با مشارکت همه طرف‌های ذی‌ربط در بحران سوریه است.

به گزارش تسنیم، این در حالی است که حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزیرامورخارجه تاکید کرد: هیچ تغییری در سیاست حمایتی جمهوری اسلامی ایران از سوریه ایجاد نشده است.

امیرعبداللهیان در آستانه برگزاری نشست وین درباره سوریه گفت: این نشست فرصتی برای کمک به تقویت مبارزه با تروریسم و روند سیاسی در سوریه و تلاش برای درک واقعیات این کشور و منطقه است.

وی افزود: تهران همواره از مبارزه با تروریسم و روند سیاسی در سوریه حمایت کرده است و همین رویه را کماکان پیگیری خواهد کرد.

معاون وزیر امورخارجه تصریح کرد: کسانی که قصد عبور از آقای بشار اسد را دارند به خوبی می دانند که در چارچوب روند سیاسی، فقط مردم سوریه درباره سرنوشت خود تصمیم می گیرند.

 
                               

تروریسم     سوریه     ایران     آمریکا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :