موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21787 :کد

0

نشست بین‌المللی وین درباره سوریه آغاز شد

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -نشست بین‌المللی وین درباره سوریه آغاز شد

نشست وین با حضور وزرای خارجه ایران، آمریکا،‌ روسیه، عربستان، ترکیه و سایر کشورهای دعوت شده در هتل امپریال آغاز شد.

به گزارش تحلیل ایران، نشست وین برای یافتن راه‌حلی برای به منظور آغاز فرآنید صلح در سوریه دقایقی قبل در هتل امپریال وین آغاز شد.

 

قدرت‌های بزرگ جهانی و منطقه‌ای، در کنار سایر کشورها، به وین، پایتخت اتریش، رفته‌اند تا در جامع‌ترین مذاکراتی که تاکنون برای حل بحران سوریه داشته‌اند، امروز (جمعه) بر سر یک میز نشینند.

 

یکی از مهمترین نشانه‌های افزایش تلاش‌های دیپلماتیک دعوت از ایران برای حضور در این نشست، چندین ماه پس از توافق تاریخی هسته‌ای بود. اما هنوز سخنی از حضور نمایندگان دولت سوریه و یا مخالفین آن در مذاکراتی که هدف آن پایان دادن به یک جنگ داخلی چهار ساله که جان ربع میلیون نفر را گرفته است، نیست.

 

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، که با دو معاون و مذاکره کننده ارشد خود، راهی وین شده است، دیروز با وزرای خارجه آمریکا، روسیه و همچنین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی دیدار کرد.

 

ظریف روز گذشته (پنج‌شنبه) در بدو ورود به وین گفت: "بدون حضور ایران امکان رسیدن به یک راه حل معقول برای سوریه وجود ندارد."

 

"تلاش‌های بین المللی برای پایان دادن به بحران سوریه که یک بحران ناشی از مداخله خارجی در سوریه و تقویت گروههای افراطی است، مدتهاست که در جریان است."

 

وی افزود: "ظاهراً کسانی که در این تلاش‌ها شرکت داشتند به این نتیجه رسیده‌اند که بدون حضور ایران امکان رسیدن به یک راه حل معقول و منطقی برای سوریه وجود ندارد."

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :