موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست استان ها

a/21840 :کد

0

سرعت ۱۲۶کیلومتری تند باد در جزیره خارگ

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۲
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -سرعت ۱۲۶کیلومتری تند باد در جزیره خارگ

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سرعت وزش تند باد در جزیره خارگ روز جمعه به ۱۲۶ کیلومتر در ساعت رسید و میزان بارش نیز در این جزیره ۱۹.۴ میلی متر گزارش شد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: سرعت وزش تند باد در جزیره خارگ روز جمعه به 126 کیلومتر در ساعت رسید و میزان بارش نیز در این جزیره 19.4 میلی متر گزارش شد.

پیام مساعدی در گفت و گو با ایرنا افزود: با ادامه شرایط ناپایداری جوی در استان از امروز جمعه تا اوایل هفته آینده شرایط جوی استان بوشهر ناپایدار است.
وی بیان کرد: با حکمفرما شدن این ناپایداری وقوع رگبار پراکنده باران، رعد و برق و احتمال گرد و خاک برای برخی از نقاط استان بوشهر پیش بینی می شود.
مساعدی یادآور شد: در این مدت جهت وزش باد در استان بیشتر از سمت جنوب غربی تا جنوب شرقی و با سرعت 16 تا 44 کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود که این سرعت در برخی از ساعت ها به بیش از 60 کیلومتر نیز می رسد.
وی گفت: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج نیز بین 90 تا 180 سانتی متر پیش بینی می شود که در برخی از ساعت ها به بیش از 270 سانتی متر می رسد.
مساعدی تاکید کرد: با ایجاد این شرایط دریانوردان برای تردد در دریا باید نکته های ایمنی را رعایت کنند.
وی عنوان کرد: در 24 ساعت گذشته جزیره خارگ با 97 درصد و جم با 17 درصد کمترین میزان رطوبت را داشتند.
مساعدی افزود: هم اکنون دما در شهر بوشهر 27 درجه سانتی گراد و میزان رطوبت نیز 62 درصد است.
جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با 20 هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور را داراست و در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :