موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مهاجرت

a/21871 :کد

0

ناتوانی اروپا در حل موثر بحران پناهندگان

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -ناتوانی اروپا در حل موثر بحران پناهندگان

نخست وزیر یونان با تاکید بر اینکه اروپا باید شرمنده تراژدی غرق شدن پناهندگان در دریای اژه باشد، اروپا را در حل موثر بحران پناهندگان ناتوان و نالایق ارزیابی کرد.

نخست وزیر یونان با تاکید بر اینکه اروپا باید شرمنده تراژدی غرق شدن پناهندگان در دریای اژه باشد، اروپا را در حل موثر بحران پناهندگان ناتوان و نالایق ارزیابی کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "دی ولت"، " "آلکسیس تسیپراس"، نخست وزیر یونان امروز جمعه در سخنانی در پارلمان این کشور غم و اندوه بی پایان خود درباره حوادث مرگبار غرق شدن پناهندگان در دریای اژه را ابراز کرد و گفت: اروپا باید با توجه به این تراژدی ها شرمنده باشد. من به عنوان یکی از اعضای رهبری اروپا از این مسئله شرمنده ام. یک کشور این مشکل را به گردن دیگری می اندازد. در دریای اژه نه تنها کودکان بلکه تمام تمدن اروپا غرق می شود.

 

تسیپراس همچنین این انتقاد را به اتحادیه اروپا وارد کرد که در برخورد موثر با بحران پناهندگان ناتوان است. کشورهای غربی که در عملیات نظامی در خاورمیانه مشارکت می کنند باید مسئولیت هجوم خیل عظیمی از پناهندگان را بر عهده گیرند.

 

بر اساس اطلاعات یونان شب جمعه در دو حادثه غرق شدن قایق حامل پناهندگان 22 پناهنده جان خود را از دست دادند. این فاجعه یکی دیگر از تعداد زیادی فجایع این چنینی بود که در این دریای حد فاصل بین ترکیه و یونان رخ داد. روز چهار شنبه نیز یک قایق چوبی دیگر حامل حدود 300 پناهنده در این دریا غرق شد که شمار کشته شدگان در این حادثه تا روز جمعه به 16 نفر افزایش یافت.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :