موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21879 :کد

0

ردپای آمریکا وچندکشورهمسوددر تولید سلاح بیولوژیک

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۲
تعداد بازدید : ۴۵۹   
 تحلیل ایران -ردپای آمریکا وچندکشورهمسوددر تولید سلاح بیولوژیک

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه گفت که چند مرکز آزمایشگاهی و تولید سلاح بیولوژیک در برخی کشورهای عضو جامعه همسود تحت مدیریت آمریکا در حال فعالیت است.

«نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه گفت که چند مرکز آزمایشگاهی و تولید سلاح بیولوژیک در برخی کشورهای عضو جامعه همسود تحت مدیریت آمریکا در حال فعالیت است.

به گزارش تحلیل ایران، پاتروشف امروز (جمعه) در نشست شورای امنیت روسیه به ریاست «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری این کشور با دستور کار بررسی مسایل امنیت هسته ای، شیمیایی و بیولوژیک، به تهدیدهای ضد امنیتی در عرصه بین المللی به ویژه در همسایگی روسیه اشاره و افزود: مساله تولیدهای سلاح های بیولوژیکی از جمله موارد خطرناک است و مبالغ هنگفتی برای این منظور مصرف می شود که به دهها میلیارد دلار می رسد.
وی ادامه داد: تعداد آزمایشگاه هایی که در آمریکا و کشورهای مختلف تحت مدیریت و نظارت مستقیم واشنگتن به تولید نظامی مواد بیولوژیک می پردازند 20 برابر افزایش یافته است.
دبیر شورای امنیت روسیه یادآورشد: تعدادی از این مراکز در کشورهای عضو جامعه همسود (جمهوری های شوروی سابق) قرار دارد و به همین دلیل مساله جدی است. 
وی از جمله به فعالیت آزمایشگاه نظامی بیولوژیک در گرجستان اشاره کرد که تحت نظارت آمریکا فعالیت می کند.
پاتروشف همچنین به تسلیحات شیمیایی آمریکا به عنوان خطر واقعی اشاره و گفت: واشنگتن قصد دارد زرادخانه تسلیحات شیمیایی خود را تا سال 2028 نابود کند هر چند که پیشتر اعلام شده بود همانند روسیه تسلیحات شیمیایی خود را تا سال 2020 نابود خواهد کرد.
به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، در نشست شورای امنیت روسیه مسایل مربوط به امنیت این کشور و تامین آن بررسی شد ولادیمیر پوتین در هر مورد دستور اتخاذ تدابیری برای تامین امنیت روسیه را صادر کرد.
رییس جمهوری روسیه ازجمله به مسایل مختلفی از جمله بیماری ابولا که جان شمار زیادی را گرفته است، تامین ایمنی مراکز مهم روسیه از خطرات احتمالی، لزوم اتخاذ تدابیر برای از بین بردن امکان ضربه زدن به این کشور از خارج و رفع خطرات صنعتی و حوادث مختلف ازجمله هسته ای اشاره کرد.

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :