موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/21883 :کد

0

دی‌میستورا: اولویت نخست در سوریه مبارزه با تروریسم است

  جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۰
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -دی‌میستورا: اولویت نخست در سوریه مبارزه با تروریسم است

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در پایان نشست وین در کنفرانسی خبری گفت: همه طرف‌ها توافق کردند که به‌زودی دوباره گرد هم آیند.

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در پایان نشست وین در کنفرانسی خبری گفت: همه طرف‌ها توافق کردند که به‌زودی دوباره گرد هم آیند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان. دی‌میستورا گفت همه شرکت کنندگان اتفاق نظر داشتند که سوریه به قانون اساسی جدید و انتخاباتی جدید نیاز دارد ولی مبارزه با تروریسم در اولویت است.

 

دی‌میستورا افزود: پیام همه ما به جامعه بین الملل به‌ویژه مردم سوریه این است که ما در عزم خود برای مبارزه با تروریسم جدی هستیم.

 

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه دور هم نشستن کشورهای آمریکا، روسیه، ایران و عربستان سعودی را محقق شدن خواسته‌های چند ماه اخیر دبیر کل سازمان ملل متحد، توصیف کرد.

 

وی افزود: هیچ کس اتاق را ترک نکرد. هیچ کس با موضوعات اصلی، مخالفت اساسی نکرد. روشن است که عرصه‌هایی وجود دارد که در این توافقنامه تحت پوشش قرار نگرفتند اما به نتیجه نگاه کنید؛ قرار است آنها به‌شکل همین گروه تماس بار دیگر دیدار داشته باشند. ما نام این گروه را گروه ویژه تماس برای صلح در سوریه می‌نامیم. به این واقعیت فکر کنید که آنها در زمینه موضوعات ملموس به اتفاق نظر رسید‌ه‌اند.

 

فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه ضمن تأکید بر جدی بودن نشست وین از روند سیاسی برای تشکیل حکومت فراگیر در سوریه، قانون اساسی جدید و انتخابات جدید تحت نظارت سازمان ملل متحد سخن گفت.

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :