موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/21982 :کد

0

تایید آمریکا ازوجودپایگاه‌ تروریستی درمناطق قبایلی پاکستان

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۳
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -تایید آمریکا ازوجودپایگاه‌ تروریستی درمناطق قبایلی پاکستان

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر مبارزه با تروریسم دولت اسلام‌آباد گفت که در مناطق قبایلی پاکستان هنوز هم پایگاه‌های تروریستی از بین نرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ضمن تاکید بر مبارزه با تروریسم دولت اسلام‌آباد گفت که در مناطق قبایلی پاکستان هنوز هم پایگاه‌های تروریستی از بین نرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «داون نیوز»، «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از پاکستان خواسته که اقدامات بیشتری برای نابودی تروریسم در کشورش انجام دهد زیرا پایگاه‌های تروریستی در مناطق قبایلی این کشور هنوز وجود دارند.

وی افزود: دولت اسلام‌آباد باید علیه گروه «لشکر طیبه» که علیه هند فعال است نیز اقدام موثری انجام دهد.

کربی اظهار داشت: واشنگتن در دیدار اخیر نخست‌وزیر پاکستان خواسته که با توجه به اوضاع نامناسب امنیتی در افغانستان، دولت اسلام‌آباد باید علیه حملاتی که در خاک پاکستان سازماندهی می‌شود اقدام جدی انجام دهد.

«نواز شریف» نخست‌وزیر پاکستان هفته گذشته در سفر به آمریکا، با «باراک اوباما» رئیس جمهور، «جان کری» وزیر امور خارجه، «ایشتون کاتر» وزیر دفاع و سایر مقامات عالی این کشور دیدار کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکابا توجه به اظهارات «پرویز مشرف» رئیس جمهور و رئیس سابق ستاد ارتش پاکستان نیز گفت: وی نمی‌خواهد در مورد گذشته سخنی بگوید.

وی گفت: پاکستان قربانی‌های زیادی در جنگ علیه تروریسم داده است.

«داون نیوز»، روزنامه پاکستانی هفته گذشته با ارائه گزارشی اعلام کرد که باوجود مذاکرات سنگین چهار روزه نخست‌وزیر این کشور با مقامات آمریکا به نظر می‌رسد که توافقی بین دو کشور در مورد مسایل هند و افغانستان صورت نگرفته است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :