موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/21990 :کد

0

سومین هفته «با کودکان حرم»: راه زیادی باقی مانده است

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -سومین هفته «با کودکان حرم»: راه زیادی باقی مانده است

کمپین «با کودکان حرم» روز گذشته هفته سوم خود را گذراند و در این کمپین همدلی عموم مردم با کودکان آواره سوری در محل برگزاری نماز جمعه تهران نشان داده شد.

کمپین «با کودکان حرم» روز گذشته هفته سوم خود را گذراند و در این کمپین همدلی عموم مردم با کودکان آواره سوری در محل برگزاری نماز جمعه تهران نشان داده شد.

به گزارش تحلیل ایران ، جمعه گذشته، سرآغاز سومین هفته برای دریافت کمک‌های مردمی ایرانی‌ها برای آوراگان سوری بود که در آن مراسمی به همت کمپین «با کودکان حرم» در محل نماز جمعه برگزار شد.

حسن شمشادی خبرنگار مشهور تلویزیون در سوریه دبیر خبری و اطلاع رسانی این کمپین است. او درباره راه‌اندازی این فعالیت خیرخواهانه می‌گوید: این کمپین در یک حرکت خودجوش و مردمی، با نام «کودکان حرم» برآمده از ظرفیت عظیم اعتقادی جوانان مؤمن، متدین، با توسل به سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (صلوات ا... علیه) و در ایام اقامة عزای آن حضرت، تشکیل شده است.

او در تشریح اهداف این کمپین به موقعیت کنونی مردم سوریه و وضعیت نابسمان آوراگان سوری در آستانه آغاز فصل سرد، اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: این کمپین به دنبال ایجاد یک شبکه امداد مردمی با عنوان «با کودکان حرم» بود که برای سومین بار نیز در محل اقامه نماز جمعه تهران در محل دانشگاه تهران حاضر شد و با اطلاع‌رسانی خود توانست نظر نمازگزاران را به خود جلب کند. مردم با حضور در پای صندوق های خیریه کمک‌های شایانی به آوراگان سوری کردند اما هنوز مسیری طولانی در پیش رو داریم.

روز گذشته آیت‌الله موحدی کرمانی، خطیب نماز جمعه تهران نیز با اشاره به وضع موجود در سوریه تصریح کرد: وضع مردم سوریه بسیار بد است و کاملاً در مضیقه هستند و چه بسا افراد فراوانی که نان شب نداشته باشند.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین گفته بود که  بسیاری از سوری‌ها مسلمان هستند و ما وظیفه داریم به این‌ها کمک بکنیم. بر همه ما وظیفه است کمک‌های مادی را هرچه می‌توانیم انجام دهیم و در حد تمکن مالی خودمان به آوارگان سوری کمک کنیم.

مردم سوریه بعد از حمله ناجوانمردانه گروهک‌های تروریستی مانند داعش از سرزمین و خانه‌های خود متواری شده و آواره شهرهای دیگر یا مناطق بی بهره از خدمات و رفاهیات اجتماعی و شهری هستند.

/ خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :