موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق قضائی

a/21995 :کد

0

وزارت نفت طرف حساب من نیست؛دادسرا فریب خورده است

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۲
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -وزارت نفت طرف حساب من نیست؛دادسرا فریب خورده است

بابک زنجانی در آغاز دفاعیات خود در دادگاه گفت: حرف من به دادسرا این است که وزارت نفت طرف حساب من نیست، و شرکت خارجی یک بار وجه پیش‌فروش نفت را در حسابی که معرفی کرده دریافت کرده است.

بابک زنجانی در آغاز دفاعیات خود در دادگاه گفت: حرف من به دادسرا این است که وزارت نفت طرف حساب من نیست، و شرکت خارجی یک بار وجه پیش‌فروش نفت را در حسابی که معرفی کرده دریافت کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم،  چهارمین جلسه محاکمه بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی صبح امروز در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد که در ابتدای دادگاه قاضی صلواتی مواد 352، 353 و تبصره آن و ماده 354 قانون آیین دادرسی کیفری را به متهمان و حضار متذکر شد. 

رئیس دادگاه اعلام کرد: اعلام علنی یا غیرعلنی بودن جلسات دادگاه با قاضی پرونده است و چنانچه دادگاه به مصلحت بداند، در رسیدگی آن قرار غیرعلنی بودن دادگاه را صادر می‌کند. 

قاضی صلواتی در ادامه اتهامات انتسابی به باک زنجانی در کیفرخواست را خواند و گفت: افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی با تشکیل و رهبری شبکه سازمان‌یافته برای ارتکاب به جرایمی از جمله جعل، استفاده از سند مجعول، پولشویی و کلاهبرداری، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت ملی نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 22 فقره اسناد و مدارک بانکی و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو اتهامات انتسابی موجود در کیفرخواست است. اگر دفاعی دارید ارائه کنید. 

بابک زنجانی برای ارائه دفاعیات پشت تریبون قرار گرفت و پس از قرائت بخشی از دعای زیارت عاشورا اظهار کرد: دفاعیاتم شامل یک مقدمه کوتاه چند صفحه‌ای و دو فصل است که به لطف خداوند و امام زمان (عج) تمامی اتهامات را از پیش پایم برمی‌دارم. 

وی با اشاره به تشکیل این پرونده و شکایت نفت ادامه داد: وزارت نفت در دولت قبل محصولات نفتی قابل فروش را در اختیار شرکت HK قرار داده و محموله‌ها را پیش‌فروش کرده بود و وجه پیش‌فروش را دریافت کرده بود اما پس از تحریم‌ها شرکت خارجی و به واسطه عملکرد آن شرکت، بانک نیز تحریم می‌شود.

این متهم پرونده نفتی اضافه کرد: با تغییر دولت وزیر نفت جدید به خاطر اینکه دستور مدیریت شده‌ای برای تخریب دیگران و همچنین ماموریت سیاسی داشت و تفاهم نامه‌ای که قبلا امضا شده بود را یکطرفه منحل کرد و به قائم‌مقامی شرکت خارجی خود شکایتی را تنظیم و اعلام می‌دارد تحریم‌ها ربطی به وزارت نفت ندارد. 

بابک زنجانی ادامه داد: دادسرا چون فریب این اشخاص را خورده و منشأ منابع ارزی مالزی برای دادسرا مشخص نیست، در تحقیقات انجام شده طی چند سال اخیر عنوان شده است، منابع فاقد منشأ بوده است.

متهم اصلی پرونده نفتی گفت: حرف من به دادسرا این است که وزارت نفت طرف حساب من نیست، و شرکت خارجی یک بار وجه پیش‌فروش نفت را در حسابی که معرفی کرده دریافت کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :