موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حوادث

a/22050 :کد

0

۲۷۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در حال پاکسازی جاده های ایلام

  شنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۴ — ۱۹:۰۶
تعداد بازدید : ۵۷۰   
 تحلیل ایران -۲۷۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در حال پاکسازی جاده های ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: پاکسازی جاده های ارتباطی استان در مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی که به دلیل وقوع سیل دچار خسارت شده اند با استفاده از ۲۷۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در جریان است.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: پاکسازی جاده های ارتباطی استان در مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی که به دلیل وقوع سیل دچار خسارت شده اند با استفاده از 270 دستگاه ماشین آلات راهسازی در جریان است.

سید کمال الدین مدیرجعفریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: نیروهای معاونت راهسازی و راهداری این اداره کل از لحظه های اولیه بروز سیلاب در مسیرهای مواصلاتی مستقر شدند.
وی افزود: ریزش و لغزش ترانشه ها در چهار مسیر ایلام به حمیل، ایلام به قلاجه، ایلام به دره شهر و ایلام به صالح آباد به تناوب صورت گرفت که باعث بروز خسارت به بناها و پل های مسیر شد و نیروهای راهداری به طور مرتب در حال پاکسازی و برداشت ریزش ها هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام یادآور شد: بیش از 700 میلیارد ریال بر اساس ارزیابی های اولیه به راه های استان در نتیجه سیلاب 72 ساعت اخیر خسارت وارد شده است.
میرجعفریان ادامه داد: ریزش و رانش بسیار بزرگی در مسیر ایلام به حمیل در محدوده تونل آزادی رخ داده است که به دلیل حجم زیاد لغزش جاده مجبور شدیم از جاده دسترسی مجاور برای تردد استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: در مسیر ایلام به صالح آباد و در محدوده تونل راه و کربلا و سه راهی جندالله شاهد ریزش های متعددی هستیم که عملیات پاکسازی در جریان است ولی به دلیل حجم بالای ریزش بخش قابل توجهی از مصالح در داخل ترانشه ها انبار شده که نیروهای راهداری در حال تخلیه آن هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: در محدوده پل بزرگ کنجان چم به دلیل سیلاب و طغیان رودخانه قسمتی از بستر جاده و پل های مسیر دچار شستگی شده است که یک لاین عبوری را در سریع ترین زمان ممکن ایجاد و از دیروز نیز عملیات ترمیم این نقطه در جریان است.
وی اظهار کرد: ریزش کوه در مسیر ایلام به قلاجه نیز باعث ورود سنگ های بسیار بزرگ به جاده شده بود و همچنین بسته شدن پل ها و عبور آب از بالای پل ها را به دنبال داشت که خسارت های بسیاری را به دیواره پل ها وارد کرده است و اکنون عملیات ترمیم پل ها و پاکسازی مسیر در حال انجام است.
میرجعفریان یادآور شد: نیروهای راهداری در کنار رسیدگی به مشکلات راه های اصلی در مسیرهای فرعی و روستایی نیز مستقر بوده و در حال پاکسازی این نقاط هستند.
بر اثر وقوع سیل پنجشنبه هفته گذشته در بیشتر مناطق استان ایلام چهار نفر کشته و خسارت های زیادی به تاسیسات زیربنایی و زیر ساختی، منازل مسکونی و واحدهای تجاری، خودروهای شخصی و معابر عمومی، کشاورزی وارد شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :